redaksi focusnews

Kush do i numërojë votat kundër Qeverisë? Ky është propozimi i fortë i Blushit

Kryetari i LIBRA-sdeputeti Ben Blushi ka deklaruar ditën e sotme se partia qe drejton do të kërkojë zyrtarisht të jetë pjesë e administrimit zgjedhor. Në një...

Edhe Italia ka një njoftim për protestën e 13 majit në Tiranë

Ambasada Italiane ju ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të saj që janë rezidentë në Shqipëri, që të tregohen sa më të kujdesshëm ditën e shtunë dhe...

AP publikon listen kandidatëve për KLGJ nga avokatia: 10 emrat që përmbushin kriteret

Avokati i Popullit ka publikuar listën e kandidatëve që përmbushin kriteret ligjore të vlerësuar nga ana e Komisionit të pavarur Ad-hoc dhe të renditur sipas...

Protesta e opozitës, OSBE: Në Shqipërinë e vitit 2017 s’ka vend për dhunë

Një ditë pasi opozita ka njoftuar për zhvillimin e një proteste masive në Tiranë, ka reaguar misioni i OSBE-së në Shqipëri. Përmes një statusi në rrjetin...

Basha: Me ‘Republikën e Re’ do përgjysmojmë çmimin e biletës së urbanit në Tiranë dhe rrethe

Një ditë para protestës së 13 majit në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se nesër do bashkohen mijëra qytetarë për ‘Republikën e...

Veprime të turpshme me nxënësen 14-vjeçare, lihet në burg mësuesi

“Arrest me burg” është masa e sigurisë  që Gjykata e Tiranës ka dhënë për mësuesin e shkollës 9-vjecare në Kashar, Hasan Martini, i cili akuzohet...

35- vjeçari nga Kavaja shantazh të miturës: Më jep paratë ose publikoj fotot intime

Një 35-vjeçar me banim në Kavajë ka përfunduar në prangat e policisë, pasi duke përfituar nga një lidhje e mëparshme dhe fotove të marra prej një 17-...

Dëshmia rrëqethëse e gruas për ish-burrin: Tha, “s’ngriheni gjallë’ dhe…

Gjykata për Krimet e Rënda pritet të rigjykojë një 37-vjeçar të akuzuar për tentativën e vrasjes me armë zjarri të ish-bashkëshortes së tij, shkruan...

Operacion policor në fshatrat e Shkodrës, arrestohen dy fermerë kanabisi

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion policor në fshatin Grudë e Re dhe Xhan. Në kuadër të këtij operacioni, policia ka bërë të mundur edhe arrestimin...

Shkojnë për kontroll kanabisi, bllokohen mbi kanione dy efektivët e policisë së Tepelenës

Dy policë të komisariatit të Tepelenës kanë mbetur të bllokuar në kanionet mes Progonatit dhe Nivicës. Nga të dhënat paraprake bëshet e ditur se dy policët...