Category: Greqi

GREQI : Arrestohet shqiptari 38-vjeçar i kërkuar për vrasjen e “amerikanit”.

Në prangat e policisë është 38-vjeçari i kërkuar për vrasjen e 47-vjeçarit “amerikan” në Kalamata. Rrugët e Kalamatës u mbushën me postblloqe, pasi...

Greqia “shkundet” nga një tërmet 5.9 Rihter

Termeti kishte një thellësi fokale prej 10 km Një tërmet i fortë 5.9 Rihter ka ndodhur mesditën e së mërkurës pranë Rodosit. Sipas Institutit Gjeodinamik...

GREQI / Trafikonin emigrantë, 579 vite burg, 2.8 milionë euro gjobë për tre trafikantë, mes tyre dhe një shqiptar

Gjykata e Apelit prej tre anëtarësh e Dodekanezit vendosi dënime të rënda për tre persona, ku është përfshirë dhe një oficer porti, për krime të lidhura me...

FRONTEX : Emigracioni i paligjshëm në Evropë u rrit me 64% në 2022, duke arritur nivelin më të lartë në gjashtë vjet

Më shumë se 80 për qind e emigrantëve të paligjshëm të zbuluar ishin burra të rritur Përafërsisht 330,000 kalime të paligjshme kufitare në Bashkimin Evropian...

Greqi/ Avokatja e shqiptares mohon akuzën e vrasjes me dashje të biznesmenit grek

Dalin detaje të reja lidhur me gruan shqiptare, nënë e tre fëmijeve e cila akuzohet për vrasjen e 50-vjeçarit grek, i cili kishte nje biznes ne dhenien me qira te...

GREQI : Dy vetvrasje në çdo ditë

Biznesmenët, fermerët dhe forcat e sigurisë në krye të vetëvrasjeve Numri i përgjithshëm i vetëvrasjeve të regjistruara në vitin 2022 arrin në 600, që...

Greqi: Arrestohet në kufi shqiptari 37-vjeçar ndaj të cilit kishte urdhër-arresti evropian

Një shqiptar 37-vjeçar është arrestuar në zonën e Follorinës, ndaj të cilit ishte në pritje një urdhër-arresti europian. Një 37-vjeçar arrestuar paraditen e...

Greqia regjistron një nga çmimet më lira të energjisë elektrike në Evropë

Greqia regjistron një nga çmimet më të lira me pakicë të energjisë elektrike në Evropë në muajin dhjetor, thekson Ministria e Mjedisit dhe Energjisë në një...

Shkoi për të mbledhur lakra të egra, humbet jetën shqiptari 40-vjeçar

Ngjarrja ka ndodhur sot në zonën Saka të Kerateas të Atikës, ku 40-vjeçari ka humbur jetën në një greminë nga një lartësi prej 20 metrash. Ai kishte shkuar...

Klodian Lekoca nga burgu: Nuk kam dorë në vrasjen e fundit, policia greke e di se kush është autori.

Pak më parë nga burgu Klodian Lekocaj ka komunikuar me gazetarin e Faks News në Greqi me Shpëtim Zinxhiria, midis të tjerave ai ka thënë, se policia greke e di...