Category: Greqi

I burgosuri sulmoi punonjësin e ambulancës dhe e dërgon atë në spital

Një i burgosur në burgun e Korfuzit sulmoi një punojës të ambulancës me një hekurin e një pusete. Ai u transportua i plagosur në spital. Ngjarja ndodhi në...

Ne nuk do t’ju braktisim “: Mesazhi prekës i Presidentes Sakellaropoulou, drejtuar grave deputete dhe gjyqtareve nga Afganistani

Athinë/ Gratë deputete, gjyqtare dhe avokate patën një takim me Presidenten Katerina Sakellaropoulou. Këto janë gra që mbërritën në vendin tonë me familjet e...

Profesori Lekas: Do të përballemi me një situatë që nuk e imagjinojmë…

Vëllimi i ujit të motit të keq “Ballos” ishte tepër i madh, lidhur me kete profesori i menaxhimit të fatkeqësive natyrore Efthymios Lekas tha se në...

U nisën nga Shqipëria për në Pire në mënyrë ilegale me tarifë 600 euro, por bien në pranga

Arrestimi i dy shqiptarve, në dy raste të ndryshme, vazhdoi gjatë dy diteve më parë (13-10-2021) nga punonjës policie të Departamentit të të Huajve të...

Moti i keq në Greqi: Një ballkon i dytë shëmbet në Metamorfosi pas atij në Hallandri

Brenda 24 orëve edhe një ballkon tjetër u shemb në Metamorfosi pas një ndërtesë apartamentesh në Halandri në Athinë Nuk kanë fund problemet dhe fatkeqësitë...

Hapet toka në Selanik, “gëlltit” autobusin: Momente tmerri për pasagjerët

Pasagjerët e një autobusi në Selanik përjetuan momente tmerri këtë mëngjes për shkak të reshjeve të dendura të shiut të këtyre ditëve, një pjesë në...

Në janar 2022 itinerari i parë me tren Athinë – Selanik me shpejtësi të lartë 160 km në orë.

Rruga e parë e trenit me shpejtësi të lartë ETR470, e cila do të lidhë Selanikun me Athinën me një shpejtësi maksimale prej 160 km në orë, pritet të...

Greqi: Regjistrohet viktima e parë e motit të keq

Bëhet fjalë për një 69-vjeçar që kulloste bagëtitë. Ai u gjet i vdekur në Evia, gjurmët e të cilit ishin zhdukur që nga e enjtja pasdite. Më parë viktima...

Greqi: 2,665 raste, 27 vdekje, 368 të intubuar

Gjatë 24 orëve të fundit sot më 15 Tetor regjistruan 2,665 raste si dhe 368 të intibuar dhe 27 vdekje nga koronavirusi në Greqi. ]Numri i përgjithshëm i rasteve...

Reshje të dendura të shiut në Athinë, rrugët shndërrohen në përrenj – nxënësit bënë një urë nga bankat për të dalë nga shkolla

Një stuhi e madhe shiu përmbyti rrugët në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, të enjten. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, stuhia e fortë filloi në...