Category: Politika

Meta akuza Ramës: Premtoi legalizim, tani si fashist nxjerr qytetarët nga banesat që të ndërtojë kulla

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta mbajti këtë të premte një takim me simpatizantë të PL-së në bashkinë e Kuçovës, ku prezantoi Lefter Maliqin si...

Rama poston foto nga takimi me Erdogan në Turqi, asnjë koment për diskutimet mes tyre

Kryeministri i vendit Edi Rama ka postuar në rrjetin e tij social Instagram foton nga takimi i sotëm me presidentin turk Recep Tajip Erdogan. Ende nuk dihet se çfarë...

Takimi Mitsotakis – Rama: Dy problemet që u shtruan në tavolinë ishin…

Takimet e z. Mitsotakis me kryeministrat e Shqipërisë, Edi Rama, Portugalisë, Antonio Costa, Armenisë, Nikol Pashinyan dhe Presidentit të Kosovës, Osmani-Sandriou...

“Caro Presidente”, Meloni i kthen përgjigje Sali Berishës: Ju siguroj mbështjeten maksimale

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar letrën që kryeministrja e ardhshme e Italisë, Giorgia Meloni i ka dërguar. Në letrën e dërguar Meloni i ka kthyer...

Dita ndërkombëtare e mësuesit, Meta: Sot arsimtarët shqiptarë më të keqpaguar se kolegët e rajonit!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë një reagim në Ditën Ndërkombëtare të Mësuesit, ku sipas tij, arsimtarët shqiptarë janë më të keqpaguarit...

Ahmetaj: Nuk kam frikë nga SPAK, unë dhe PS jemi një! Këto janë telenovela…

Në reagimin e parë për mediat pas largimit nga kabineti qeveritar, Arben Ahmetaj foli jashtë dyerve te parlamentit ekskluzivisht per Vizion Plus, duke iu pergjigjur...

Berisha nuk ndal akuzat ndaj Ramës: “Ky njeri s’ka atdhe, shiti detin” Pas 4 vitesh negociata, solli marrëveshje krejtësisht të re me Greqinë

“Ky njeri s’ka atdhe, shiti detin”- kështu u shpreh kryetari i PD, Sali Berisha në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Berisha theksoi se kryeministri aktual...

Nga 1 nëntori hapen aplikimet për panelet diellore, Balluku: Thirrja për të gjithë qytetarët, 70% të financimit e mbulon shteti

Ministrja Belinda Balluku është shprehur sot se nga data 1 nëntor hapen aplikimet për të gjithë qytetarët që duan të vendosin panele diellore. Sipas saj,...

Edi Rama lançon rubrikën e re dhe fton qytetarët: Çdo pyetje është e mirëseardhur!

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në rrjetet sociale nisjen e një rubrike të re për të komunikuar me qytetarët. Ai thotë se nesër do të jetë dita e parë dhe...

Beqiri padit në SPAK Ilir Metajn dhe Monika Kryemadhin, nga pastrimi parave në Qipro, ja faktet që mund të çojnë pas hekurave kreun e PL dhe bashkëshorten e tij

Shtohen telashet për ish-presidentin Ilir Meta-Metaj dhe bashkëshorten e tij, Monika Kryemadhi. Këtë të fundit janë përplasur javën e fundit ashpër në...