Category: Kryesore

GREQI : Arrestohet shqiptari 38-vjeçar i kërkuar për vrasjen e “amerikanit”.

Në prangat e policisë është 38-vjeçari i kërkuar për vrasjen e 47-vjeçarit “amerikan” në Kalamata. Rrugët e Kalamatës u mbushën me postblloqe, pasi...

FRONTEX : Emigracioni i paligjshëm në Evropë u rrit me 64% në 2022, duke arritur nivelin më të lartë në gjashtë vjet

Më shumë se 80 për qind e emigrantëve të paligjshëm të zbuluar ishin burra të rritur Përafërsisht 330,000 kalime të paligjshme kufitare në Bashkimin Evropian...

Greqi/ Avokatja e shqiptares mohon akuzën e vrasjes me dashje të biznesmenit grek

Dalin detaje të reja lidhur me gruan shqiptare, nënë e tre fëmijeve e cila akuzohet për vrasjen e 50-vjeçarit grek, i cili kishte nje biznes ne dhenien me qira te...

Shtatë tërmete në Klos gjatë natës, u ndien lehtë deri në Tiranë

Vendi jonë është përfshirë nga një “breshëri” tërmetesh me epiqendër në zonën e Klosit, nga ora 20:30 e mbrëmjes së djeshme, deri në orën 06:36 të...

Studimi: Shqiptarët i shohin grekët si njerëzit që i diskriminojnë më shumë

Megjithatë, në të njëjtën kohë, ata na konsiderojnë njerëzit me të cilët kanë më shumë ngjashmëri. Studimi i “Euronews Albania” ne vendin...

Meta akuza Ramës: Premtoi legalizim, tani si fashist nxjerr qytetarët nga banesat që të ndërtojë kulla

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta mbajti këtë të premte një takim me simpatizantë të PL-së në bashkinë e Kuçovës, ku prezantoi Lefter Maliqin si...

Tragjedia në Greqi: 20 të vdekur dhe 36 të zhdukur nga mbytja e anijes me emigrantë

Deri më tani 12 emigrantë janë shpëtuar dhe 36 persona janë ende të zhdukur, kërkimet vazhdojnë Roja Bregdetare njoftoi në lidhje me operacionin e...

Dita ndërkombëtare e mësuesit, Meta: Sot arsimtarët shqiptarë më të keqpaguar se kolegët e rajonit!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka bërë një reagim në Ditën Ndërkombëtare të Mësuesit, ku sipas tij, arsimtarët shqiptarë janë më të keqpaguarit...

Europa “përzë” 12 mijë shqiptarë, të tretët për dëbime pas algjerianëve dhe marokenëve

Të dhënat e fundit të Eurostat tregojnë se shqiptarët janë të tretët në botë përsa i përket urdhrave për tu larguar nga një vend i BE-së në tremujorin e...

Amerika kërkon largimin e Ramës, Berishës dhe Metës

Analisti Redi Varaku i ftuar në studion e “Fax News” ka folur për shtatorin e nxehtë të politikës shqiptare. Gjatë fjalës së tij, Varaku theksoi se politika...