Category: Bota

Britani: Vritet me thikë Deputeti i Parlamentit

Deputeti konservator Sir David Ames u qëllua për vdekje jashtë një kishe gjatë një sulmi me thikë në një takim me votuesit në zonën e tij zgjedhore. Deputeti,...

SHBA: Më 8 nëntor hap kufijtë për të vaksinuarit

Më 8 Nëntor, kufijtë e Shteteve të Bashkuara hapen për udhëtarët që janë plotësisht të vaksinuar si për udhëtimet ajrore ndërkombëtare ashtu edhe ato...

Zhduket në Mesdhe varka me 70 refugjatë, 1,369 të vdekur në Mesdhe që nga fillimi i vitit.

Që nga 28 shtatori ekziston frika për 70 refugjatë që kishin lundruar nga Libia në drejtim te brigjeve të Evropës, por që nuk ka asnjë shenjë shpëtimi ose...

Tre ton heroinë me vlerë 2.7 miliardë dollarë nga Afganistani u sekuestruan në një port të Indisë

Rreth tre tonë heroinë, me ardhur nga Afganistani dhe me vlerë 2.7 miliardë dollarë, u kapën në një port në Indinë perëndimore, sipas një burimi zyrtar....

Muzikanti 40-vjeçar besonte se nuk do prekej nga coronavirusi, pasi çdo ditë bënte gjimnastik, por vdes

Ai po trajtohej në njësinë e kujdesit intensiv me simptoma të ngjashme me gripin dhe mpiksjen e gjakut. Në momentet e fundit të jetes ai nga shtrati çon mesazhin...

Kubë: 38.391 pacientë në spitale, 77 të vdekur në 24 orë nga coronavirusi

Situata epidemiologjike është përkeqësuar në mënyrë dramatike muajt e fundit 5,144 kanë vdekur nga coronavirusi në Kubë dhe te infektuar 640,438 raste, ndërsa...

Itali: 37 vdekje, 5.959 raste në 24 orët e fundit, vendi dytë në Evropë për nga numri vdekjeve

Italia njoftoi të Dielën se 37 pacientë me COVID-19 kishin vdekur në 24 orët e fundit, nga 54 një ditë më parë, ndërsa numri i infeksioneve SARS-CoV-2 kishte...

Gjermani : Mbi 4,500 raste dhe 11 vdekje në 24 orë nga coronavirusi

Rastet e koronavirusit në Gjermani janë rritur me 4.559 në 24 orët e fundit në 3.937.106, sipas të dhënave të publikuara të hënën nga Instituti Robert Koch,...

Coronavirus: Ja cili vend ka më shumë raste, 1.17 milionë në Evropë dhe 4.51 milion në të gjithë botën !

Bashkimi Evropian ka vaksinuar të paktën një dozë në 64.5% të popullsisë së tij Vdekjet nga coronavirusi tejkaluan 4.51 milion në të gjithë botën dhe rastet...

Shkonte në funerale dhe vidhte bizhuteritë e të vdekurve

Gruaja pretendonte të ishte shoqe e të vdekurve dhe do qendronte në kohën e lamtumirës së fundit Një grua në Francë kishte vënë në shënjestër të vdekurit...