Category: Intervistë

Presidentit Meta për televizionin “Al Jazeera” : Nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor.

Intervistë ekskluzive e Presidentit Meta për televizionin “Al Jazeera” Gazetari (John T. Psaropoulos): Situata aktuale në Shqipëri përcaktohet si një “krizë...

Vlahutin: BE pret “peshqit e mëdhenj” para qershorit

Shefja e delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Romana Vlahutin konfirmoi gjatë një interviste me gazetarin Lutfi Devrishin në TVSH se Komisioni Europian e...

Donald Lu: Kush ka zgjedhur mosbindjen civile… ka shkuar edhe në burg

I ftuar në emisionin Opinion të Blendi Fevziut, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ka folur mbi protestën e banorëve të Kukësit kundër...

Taksa e Kombit, Haradinaj: Po të ishim pyetur, mund të paguanim edhe ne nga buxheti ynë

Zërave të ministrave dhe zyrtarëve të tjerë të qeverisë së Kosovës që thonë se nuk janë konsultuar nga Qeveria shqiptare për taksën në Rrugën e Kombit iu...

KONFLIKT ME ADRIATIK LLALLËN? JA ÇFARË THOTË DONALD LU

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaroi se Sekretari i Shtetit vendosi që t’i ndalohej hyrja në SHBA ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Përballë gazetarit Blendi...

Konflikt me Adriatik Llallën? Ja çfarë thotë Donald Lu

Ambasadori amerikan Donald Lu deklaroi se Sekretari i Shtetit vendosi që t’i ndalohej hyrja në SHBA ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Përballë gazetarit Blendi...

Milo: Ambasadorët s’mund të degradohen me urdhra ekzekutiv

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo komenton fyerjet dhe kërcënimet e kryeministrit Rama në drejtim të ambasadorëve. Në një intervistë për gazetën...

Ambasadorja gjermane: Prapa krizës politike janë lufta për pushtet, armiqësitë dhe frika e politikanëve

Për ambasadoren gjermane në Prishtinë, Angelika Viets kriza politike në Kosovë është pasojë edhe e armiqësive të vjetra e egoizmave partiakë. Megjithatë në...

Ndocaj: Zgjedhjet e 25 Qershorit ishte të organizuara dhe të kontrolluara nga pushteti.

Intervistoi Alban DACI/ Kreu i PBDKSH z, Eduart Ndocaj në intervistën dhënë Alban Dacit për llogari të portalit Focus News, thekson se këto zgjedhje ishin...

Intervista – Zëvendësambasadori amerikan: Shqipëria është një vend ku mungon dëshira për të bërë biznes, ndërsa korrupsioni është shumë i përhapur

Intervisa nga  Rudina HOXHA Të bësh sistemin e drejtësisë të funksionojë në një mënyrë më efikase, të efektshme dhe të drejtë do të jetë kritike për...