Category: Sporti

Skuadra kampione prishet, ja si bëhet Tirana me ndryshimet në organikë

Tirana shkatërron gjithë skuadrën kampione të Shqipërisë, që solli titullin e 26- të. Nëse nga ekipi ikin edhe Taulant Seferi, Devid de Silva dhe Visar Bekaj...

Ndryshime ditësh dhe oraresh, caktohet përfundimisht axhenda e javës së 28 të Superiores

FSHF ka përcaktuar më në fund axhendën e plotë të javës së 28 të Kategorisë Superiore, e cila do të nisë fazën e fundit të kampionatit. Një javë me...

Mbyllet faza e tretë/ Tirana nuk ka rivalë, Skënderbeu dhe Dinamo shohin makthe! Ja renditja e plotë e Superiores

Dy duelet e ditës së sotme, Partizani-Laçi 2-1 dhe Vllaznia-Kastrioti 1-2, mbyllën siparin e javës së 27-të të Kategorisë Superiore, e cila përkon edhe me...

Nga futbolli shqiptar tek mënyra e jetesës, Pedri i Egnatis : Më pëlqejnë sufllaqet ketu, nuk kisha dëgjuar për Shqipërinë

Pedro Augusto Kabral është pa diskutim zbulimi i sezonit në Kategorinë Superiore. Sulmuesi brazilian i Egnatias është vetëm 22 vjeç dhe në 18 ndeshje të...

Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Spanjën dhe Gjeorgjinë, 3 emra debutues

Trajneri i Kombëtares, Eduardo Reja, ka shpallur listën me emrat e 26 lojtarëve që do grumbullohen për dy ndeshjet miqësore ndaj Spanjës dhe Gjeorgjisë. Këtë...

RENDITJA/ Tirana merr arratinë. Ja sa ndryshon tabela pas përfundimit të javës së 23-të

Dueli mes Vllaznisë dhe Dinamos që përfundoi me rezultatin 2-1, mbylli siparin e javës së 23-të të Superiores, ku në total u shënuan 11 gola në 5 duele....

Rusia përjashtohet nga Botërori 2022

Përfaqësuesja e Rusisë nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës 2022 dhe si rrjedhojë, nuk do të jetë pjesë e ndeshjeve të play-off të saj në muajin mars....

“Në futboll nuk ka vend për Rusinë”, zv.presidenti i UEFA-s, Boniek: Nuk e di pse po pritet!

Shumë personazhe të njohur, përfshi ata të sportit, kanë dënuar agresion rus ndaj Ukrainës. Një ndër ta është edhe legjenda e futbollit polak Zbigniew Boniek,...

Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra kreun e FSHF Armand Duka

Pas skandaleve të fundit dhe akuzave për manipulim të zgjedhjeve, Gjykata e Tiranës ka pezulluar sot Armand Dukën nga ushtrimi i detyrës së Presidentit të...

FIFA merr sanksionet e para të rënda ndaj Rusisë. Pa flamur dhe emër: Mund të përjashtohet nga aktivitetet

Lufta në Ukrainë ka sjellë sanksionet e para të rënda në botën e futbollit për Rusinë. FIFA ka dalë sot me një sërë masash të para drejtuar rusëve. Heqja...