redaksi focusnews

Gazetari i Bild: Nesër përgjimet të tjera të reja

Gazetari i të përditshmes më të madhe gjermane, Bild, Peter Tiede, paralajmëron publikimin e të tjera përgjimeve nesër pasdite. Ai shkruan në Facebook se ka...

Donald Trump u informua për UFO-t, por ai nuk i beson shumë

Presidenti i SHBA Donald Trump pranoi se kishte një konferencë shumë të shkurtër mbi raportet ushtarake të artikujve të panjohur fluturues, por ai as nuk beson...

“Kërcënim me djegie të vendit”, Basha i përgjigjet Ramës: Kam një lajm të keq për ty…

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili riktheksoi sot nga Maliqi se, opozita kërkon djegien e Shqipërisë. Basha thekson se ka...

Shërim përmes lirisë pozitive, kjo na duhet ne shqiptarëve

Nga Azem Parllaku / Frika dhe interesi, janë dy forca që i bashkojnë njerëzit. Qytetarët e Shqipërisë, janë vetë ata që vendosin se, cili është interesi i...

Bie nga skela ku po punonte, vdes 43-vjeçari

Burime nga policia bëjnë të ditur se M.SH, 43 vjeç ka ndërruar jetë në spital pasi është rrëzuar nga skela. Si pasojë e dëmtive në trup 43-vjeçari nuk ka...

Greqi / Sondazhi i fundit : 9.8 % përpara “Demokracia e Re “ ndaj SYRIZA-s

Kush parti do të futen në Parlament, cila parti e vetme do të udheheq vendin? Zgjedhjet parlamentare në korrik mbahen më 7 korrik, ndërsa sondazhi i fundit nga...

Tirana rinovon gjithçka “me themel”, bardheblutë kanë edhe një sponsor të ri… teknik

Tirana rinovon gjithçka në skuadër. Duke filluar nga lojtarët e deri te stafi teknik. Burime pranë klubit bëjnë me dije se bardheblutë do të kenë ndryshime në...

Dy stadiumet e reja dhe pengesa për “Arenën Kombëtare”, flet zyrtari i FSHF: Nuk ka filluar ende puna për…

“Arena Kombëtare”, vazhdon me punimet, me qëllimin kryesor, të hapet në muajin shtator, kur do të rikthehen edhe ndeshjet e ekipeve Kombëtare. Në një...

Fatos Nano për Edi Ramën tek Astiri: “Jam bërë pishman para Zotit”

“Jam bërë pishman para ZOTIT”Kështu u shpreh ish lideri i së majtës Fatos Nano për trashëgimtarin e tij Edi Rama pas pyetjes së banorit gjatë protestës në...

Rama mesazh demokratëve/ “Sa të keni ata drejtues nuk largohem”

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Korçës ku prezantoi kandidatin e PS-së për këtë qytete, Sotiraq Filon përcolli një mesazh për të gjithë demokratët. Sipas...