redaksi focusnews

Rama nuk i ndahet prokurorit të Durrësit, flet si gjykatës: Do të marrë ndëshkimin e merituar!

Kryeministri Edi Rama ka shigjetuar sërish sot prokurorin e Durrësit, Arian Ndoja, që ka në ngarkim hetimet për drejtuesin e Katasdrës së Durrësit Liridon...

Mesazhi i ashpër i Varviciotis drejtuar Shqipërisë për respektimin e pakicave etnike greke

Është Zëvendës Ministri i Jashtëm M. Varvitsiotis duke folur në Kongresin e 12-të UNNED, I cili ka derguar vendit tone këtë mesazh lidhur me respektimin e te...

Athinë: Protesta kundër vizitës Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo.

Episode në qendër të Athinës dhe protestë janë zhvilluar sot kundër vizitës nga Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo në Athinë.  Janë anëtarët e...

Kriza e emigrantëve, Gjermania kthen sytë nga Greqia

Pasi kanë vizituar Ankaranë, ministri i Brendshëm gjerman Horst Seehofer dhe Komisioneri Evropian për Emigracionin Dimitris Avramopoulos janë takuar ne Athine me...

‘Shqipëria vend i sigurtë’- Mos kërkoni më azil në Itali

Shqipëria është një vend i sigurtë. Për qeverinë italiane, të gjithë shqiptarët që do të mundohen të kërkojnë azil nuk do ta marrin këtë të drejtë dhe...

Greqia është e dyta në botë në lajmet e rreme

Grafiku poshtë tregon përqindjen e njerëzve në 37 vendet nën studim që raportojnë se janë të ekspozuar ndaj lajmeve të rreme(fake news) nga Raporti Dixhital i...

Neranxi: Çfarë do i kisha thënë Edi Ramës nëse do më kishte ftuar në takimin gjobvënës të 200 biznesmenëve Vip!

Dy dite me pare, Kryeministri Edi Rama mblodhi rreth 200 biznesmenë Vip, për tu bërë thirrje për një nismë të përbashkët, për të rregulluar imazhin e tyre....

Trump: Nuk do të pranojmë emigrantë të cilët nuk mund të paguajnë kujdesin e tyre shëndetësor.

Ligji do të hyjë në fuqi në 3 nëntor dhe do të zbatohet vetëm për personat që kërkojnë të hyjnë në Shtetet e Bashkuara me një vizë migrante....

Greqi/ Refugjatët sulmojnë policinë, arrestohet një prej tyre.

Ngjarrja ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Selanikut në oren 22.30 nga një grup refugjatësh. Sipas informacionit ekskluziv nga thestival.gr, rreth njëzet algjerianë...

Vota e emigrantëve u harrua/ mashtruesi e premtoi, por nuk e ka më prioritet të Reformës Zgjedhore

PS ndër vite ka qenë promotore e idesë se të gjithë emigrantët shqiptarë në botë duhet të votojnë. Në një kohë kur reforma zgjedhore është kryefjalë e...