redaksi focusnews

Akuzoi shqiptarët, bie në pranga piloti me kauzën e vrasjes se gruas së tij

Pas rreth 35-36 ditesh hetimi bie ne pranga burri i Carolinës me akuzën e vrasjes së saj. Është ky vrases që më parë gishtin e kishte drejtuar te shqiptarët...

Lëvzja e lirë në Greqi : Ja çfarë pritet ditën e hënë

lobimi i dipllomacisë shqiptare sjell frutet e punës, behet fjalë për përfaqesinë tone në Greqi. Lajme të mira vijnë nga fqinji ynë, Greqi, për qytetarët e...

Greqi: DRONE i policisë vë në pranga grupin kriminal shqiptar

Policia greke ka zbuluar biseda midis anëtarëve të organizatës kriminale, të gjithë me origjinë shqiptare, vepronin në Athinë dhe Mykonos. Sipas gazettes greke...

Ndalimi i gazetarëve për të ndjekur seancat në Kuvend, reagon BE: Keqardhje…

Delegacioni i BE-së në Shqipëri, ka reaguar për ndryshimin e rregullores, që tashmë parashikon ndalimin e gazetarëve në ambienetet e komisioneve. Me anë të...

Greqi : 20 vjeçari Niko Todi u vra nga policia greke, dëmshpërblehet me 410.000 euro

Në fillim nga Prefektura e Athinës i afruan familjes një ndihmë sociale prej 44 euro në muaj, por familja e tij e refuzoi, pasi në të tilla raste sipas ligjit i i...

Vrasja e Klodianit nga policia dhe fshehja e së vertetës është 100 herë më e dënueshme se çdo vrasje tjetër.

E pakta që duhet të bente kreu i saj Veliu është largimi duke dhënë dorëheqjen… Vrasja e të riut Klodian Rasha me plumb pas shpine, nga dora e policisë...

Greqi: Dy emigrantë të vdekur dhe gjashtë të plagosur në një aksident automobilistik

Dy të vdekur u nxorrën nga mbetjet e makinës dhe gjashtë të tjerë u dërguan të plagosur në spitalet në Serres dhe Drama. Dy të vdekur dhe gjashtë të...

Greqi :Termet 4.6 Rihter

Greqi: Tërmeti tani në Aigio – I ndjeshem dhe në Athinë… Një tërmet ndodhi me përqendrim në Aigio – Të ndjeshëm në Atikë gjithashtu. Një...

Dendja; Marrëdhëniet greko-shqiptare mos i shikojmë në kontekstin se,”Shqiptarët janë miq me turqit, kështu që ata nuk janë automatikisht miq të Greqisë”.

Lidhur me marrëdhëniet greko-shqiptare, ai komentoi: “Sigurisht, ne nuk do të bëjmë asnjë lëshim për palën shqiptare. Ajo duhet të plotësojë...

Greqi/Coronavirus: 1,517 raste – 547 të intubuara – 44 vdekje

Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 395,094 (ndryshim ditor + 0,4%), nga të cilët 51,2% burra Rastet e reja të konfirmuara laboratorike të sëmundjes të...