Shpetim Zinxhiria

Në Mesdhe: Mbi 1.150 emigrantë të vdekur në një vit, 519 të vdekur që nga fillimi I vitit 2019

Një vit pasi Italia njoftoi se po i mbyllte portet e saj për anijet humanitare të shpëtimit, të paktën 1,151 burra, gra dhe fëmijë janë raportuar të vdekur,...

Greqi / Ekstradohet nga Belgjika 40 vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasjen e biznesmenit grek

40-vjeçari u arrestua në një vend të Evropës Qendrore nga Interpoli pasi u akuzua se ishte një prej atyre që qëlluan biznesmenin në Kifissia – Ai ishte...

Po lahej në pishinë, humb jetën 12-vjeçari

KUKËS- Një 12-vjeçar është mbytur në Kukës, teksa po lahej në një pishinë. Ende nuk dihen detaje për këtë ngjarje të rëndë. Policia ka shkuar në...

Athinë / Në Nea Zmirni arrestohet Endrit Bacaj i arratisuri i tretë

Liria e shqiptarit 35 vjeçar nga Fieri nuk zgjati më shumë se tre ditë, që nga dita e hënë ku në orët e para të mëngjesit bën të mundur arratisjen...

“Elbasan Arena” mbulohet me breshër, anulohet ndeshja testuese e Kombëtares me Shpresat

Pasditen e kësaj fundjave në orën 17:00, ishte planifikuar që Kombëtarja të zhvillonte në stadiumin “Elbasan Arena” një ndeshje testuese me ekipin U-21 të...

Skënder Gega “lamtumirë” Partizanit, ikën nga drejtimi i ekipit

Partizani dhe Skënder Gega kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin. Ky është lajmi befasues i raportuar nga “Supersport”. 55-vjeçari, i cili mori drejtimin...

Shqipëria JO, ekstradimit të Matës, akuzuar për vrasjen e avokatit grek në Greqi

Është portali i Ministrisë së Drejtësisë së Greqisë që sipas Drejtorisë së Sigurisë të Atikës, bën të ditur se Eno Mata i arrestuar dy ditë më parë...

Greqi / Sot në dy burgjet greke një i vdekur dhe dy shqiptarë të arratisur

Sot në mbrëmje dy të burgosur shqiptarë arritën të iknin nga burgu i Avlona pas orës 21.30  në mbrëmje. Një i burgosur ka kapërcyer telat me gjemba mbi...

Greqi / “Cosa Nostra” nuk u paraqit në gjyq, sepse mungonin në sallë përfaqesues të shtetit shqiptar.

Klodian Lekocaj i etiketuar si “Cosa Nostra” kishte gjyqin më 21 maj po nuk u paraqit, për shkak se në sallë mungonin përfaqesues te shtetit shqiptar. ai me...

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, BE: Shqipëria, vendi i parë jo anëtar me një marrëveshje të tillë

ATSH/- Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi nesër. Këshilli i Bashkimit Europian njoftoi hyrjen...