Shpetim Zinxhiria

Greqi : 26 të burgosur, bashkë me një shqiptar nxjerrin gazetën e tyre.

Pandehmia e coronavirusit u shfrytëzua nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun Diavato zë Selanikut. Është gazeta Ethnos.gr që ka thyer tabunë duke...

Greqi : Konsullatat shqiptare me “dy fytyra”

E papranueshme por ja që ndodh…! Dy konsullata te një shteti me fytyra te ndryshme, aq sa njera nen ombrellën e ambasadës por që prej vitesh lë për të...

Coronavirus: 438,250 të vdekur – 8,090,290 raste në të gjithë botën

Pandemia e koronavirusit ka vrarë të paktën 438.250 njerëz në të gjithë botën pas shpërthimit të virusit në Kinë në dhjetor, sipas një raporti të...

Greqi / Pesë muaj për të rinovuar pasaportën, kjo është çmënduri zoti Rama…!

Nga Athina Shpetim Zinxhiria / E pabesueshme por një realitet. Nuk është shpifje por një çmënduri alla-shqiptaçe me protagonistë konsullatë dhe kompaninë...

Greqi : Arrestohet shoferi shqiptar pasi aksidentoi për vdekje fëmijën dhe braktisi atë.

Ngjarrja ka ndodhur sot në Korinth rreth orës 18.00 të ditës së sotme. Shoferi shqiptar 55-vjeçar B. J, nga Vlora edhe ky banues po në periferi të këtij qyteti...

Arestohen tre shqiptarë për hyrje të paligjshme dhe për vjedhje të 94 kg bimë mjekësore

Arrestohen tre shqiptarë për hyrrje të paligjshme dhe për shkelje të masave të COVID-19 Tre shqiptarë të moshave 33, 29, 29 dhe 28 vjeç, janë arrestuar tre...

Greqi : Helikopteri i NATO-s rrëzohet në Kefalonia – 6 pasagjerë të zhdukur

Rreth orës 9 të mbrëmjes mediat greke raportonin për një helikopter të NATO-s ishte zhdukur në zonën Kefalonias nga radari rreth 85 km larg dhe në zonën FIR...

Burgim të përjetshëm për 52-vjeçarin shqiptar që vrau dhe varrosi vajzën e tij në Korfuz

Krimi ndodhi në natën e Vitit të Ri dhe tronditi mbarë publikun në natën e parë të 2019. Burgim të përjetshëm për 52-vjeçari ka dhënë Gjykata e...

Greqi: Mediat e raportojnë vdekjen e shqiptarit me 5 ditë vonesë

Kanë kaluar 5 ditë nga vdekja e shqiptarit në burgun e Melandrionos dhe sot media vendase raporton vdekjen e 37-vjeçarit, baba i pese femijeve, i cili kishte pesë...

Vdes ne burg nga dhëmbi 37 vjeçari shqiptar

Për disa nuk ka ringjallje, por vetëm vdekje. Eshte vdekja e dyte brenda dy javeve në burgjet greke, një vdekje kjo e fundit qe duhet hetuar përse shqiptari u la...