Shpetim Zinxhiria

Greqi: 453 raste dhe gjashtë vdekje në 24 orë nga COVID-19

Numri i përgjithshëm i rasteve është 15,595 dhe numri i të vdekurve është 344 Një rekord i ri negativ i rasteve të përditshme të koronavirusit u regjistrua...

Greqi : Sot fjalët nuk kanë më fuqi -141 shqiptarë të humbur. (Lista)

MISSING – 30 Gushti është Dita Ndërkombëtare e të humburve apo të zhdukurve që përkujton me dhimbje këta njerëz në të gjithë botën. Fjalët nuk kanë...

Rama e nis javën me një lajm: “Brenda 3 muajsh… Në të gjithë Shqipërinë”.

Në të gjithë Shqipërinë po ndërtohen 143 shkolla të reja me standarte europiane. Kryeministri Rama njoftoi se brenda muajit nëntor do të ketë përfunduar...

“Kërcënim i madh”, Ditmir Bushati del me paralajmërimin e fortë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka publikuar në Twitter një shkrim të prestigjiozes ‘The economist’, ku ngrihet alarmin për pakësimin e popullsisë në...

Biletat për emigrantët u shtrenjtuan/ Nga 25 euro shkon në 70 euro bileta e autobusit nga Tirana në Athinë

Që nga 17 gushti kanë hyrë në fuqi rregullat e reja të udhëtimit në Greqi. Shqiptarët, që shkojnë në vendin fqinj bëjnë tamponin, që mesatarisht kushton...

SHBA i dhuron Shqipërisë të tjera teste për COVID-19…

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhuruar Shqipërisë teste të reja për Covid-19. Lidhur me këtë ka reaguar edhe ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim e...

Greqi : 26 të burgosur, bashkë me një shqiptar nxjerrin gazetën e tyre.

Pandehmia e coronavirusit u shfrytëzua nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun Diavato zë Selanikut. Është gazeta Ethnos.gr që ka thyer tabunë duke...

Greqi : Konsullatat shqiptare me “dy fytyra”

E papranueshme por ja që ndodh…! Dy konsullata te një shteti me fytyra te ndryshme, aq sa njera nen ombrellën e ambasadës por që prej vitesh lë për të...

Coronavirus: 438,250 të vdekur – 8,090,290 raste në të gjithë botën

Pandemia e koronavirusit ka vrarë të paktën 438.250 njerëz në të gjithë botën pas shpërthimit të virusit në Kinë në dhjetor, sipas një raporti të...

Greqi / Pesë muaj për të rinovuar pasaportën, kjo është çmënduri zoti Rama…!

Nga Athina Shpetim Zinxhiria / E pabesueshme por një realitet. Nuk është shpifje por një çmënduri alla-shqiptaçe me protagonistë konsullatë dhe kompaninë...