Shpetim Zinxhiria

Nikos Dendias neser në Shkup për zbatimin e plotë të Marrëveshjes së Prespës

Ministri i Jashtëm Nikos Dendias, i shoqëruar nga zëvendësministri i Jashtëm për Diplomacinë Ekonomike Costas Frangogiannis, do të udhëtojë për në Shkup të...

Coronavirusi në Greqi: 1,582 raste, 37 vdekje, 334 të intubuar

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1,582 raste të reja sot, të Dielë, 29 Gusht. Në të njëjtën kohë 334 pacientë të intubuar në spitale,si dhe u...

Letra e një babai drejtuar vajzës së tij: “Eja, vajza ime e vogël, më shpesh tani që jam akoma këtu”

Letra e një babai për vajzën e tij: Nuk ka asnjë që nuk është i pavdekshëm. Edhe prindërit tanë. Për sa kohë që njerëzit tanë janë afër nesh, ne priremi...

Greqi: 15 vjeçari me dy bashkëpunëtorë, vodhën një Porsche Cayenne

Një i mitur vodhi një Porsche Cayenne në Selanik. Në fakt, ai kishte dy bashkëpunëtorë, por kundër tyre u ngrit kundër një padi penale. 15-vjeçari në Selanik...

Greqi/ Konfirmohen 2.218 raste të reja dhe 13 viktima nga Covid

Autoritet shëndetësore greke njoftuan sot se janë konfirmuar 2218 raste të reja me Covid-19, nga të cilat 7 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e hyrje...

Reagon ish-kryeministri Alexis Tsipras për situatën tragjike ne Avganistan

lidhur me ngjarrjen tragjike në Avganistan ka reaguar edhe ish-kryeministri grek Tsipras me një status ne Facebook, ku i kërkon BE një takim urgjent në thirrje të...

Greqi: 20 vdekje, 3,605 raste, 240 të intubuar nga coronavirusi

Rastet e reja të konfirmuara të regjistruar në 24 orët e fundit janë 3,605, nga të cilat 14 u identifikuan pas kontrolleve në portat e kontrollit të hyrrjes të...

Arritje e sportit shqiptar! Atletja Luiza Gega shënon rezultat fantastik në Olimpiadë

Atletja shqiptare Luiza Gega, ka arritur një rezultat fantastik, teksa është kualifikuar në finalet e 3000 m me pengesa më Olimpiadën e Tokyos. 32-vjeçarja...

Epidemiologu amerikan : “Njerëzimi të përgatitet për një pandemi më të keqe”

Epidemiologu amerikan Michael Osterholm, drejtori i Qendrës për Kërkimin dhe Politikën e Sëmundjeve Infektive (CIDRAP) në Universitetin e Minesotës dhe një...

Kriza ekonomike nga COVID-19: BE i jep Kosovës edhe 26.5 milionë euro

Kosova ka nënshkruar kontratën me BE-në për ndihmën që do t’i jepet shtetit tonë nga Bashkimi Evropian në vlerë prej 26.5 milionë eurosh. Këto para janë...