Shpetim Zinxhiria

Vrasja në Sarandë, detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Një vend parkimi është bërë shkak për një konflikt që përshkallëzoi në tragjedi në Sarandë. Mësohet se Klodian Bakiaj, i cili mbeti i vdekur pasi mori dy...

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë në SHBA, ambasada amerikane del me njoftimin urgjent

Ambasada amerikane në Shqipëri, ka bërë me dije se një prokuror i SPAK-ut dhe një grup prej hetuesve të Byrosë Kombëtare, zhvilluan një takim me zyrtarë të...

Qeveria e Ramës rrit çmimin e naftës, kur në bursë arrin nivelin më të ulët historik

Bordi i kryeministrit Edi Rama vijon të vjedhë shqiptarët me çmimet stratosferike të karburanteve edhe pse në bursë nafta dhe bezina kanë arritur nivelin më të...

Balluku porosit qytetarët: Fikni dritat kur dilni nga shtëpia, jemi në krizë

Ministrja e Energjetikës, Belinda Balluku ka shpërndarë në rrjetet sociale një mesazh sensibilizues për kursimin e energjisë elektrike. Ajo i porosit qytetarët...

Ja çfarë rreziku iu kanoset nëse flini pak orë

Pasojat e mungesës së gjumit të mjaftueshëm nuk kufizohen vetëm në humorin e keq dhe funksionalitetin e reduktuar që shpesh  mendojmë se mund t’i kapërcejmë...

Humbi jetën pasi u godit me thikë, ja kush është 41-vjeçari që u vra sot në Sarandë (EMRI)

Klodian Bakiaj, 41 vjeç është personi që ka mbetur i vrarë sot me thikë në Sarandë. Mësohet se viktima banonte në Tepelenë. Kujtojmë se Bakiaj mbeti i vrarë...

Greqi : Udhëzime për valën e të nxehtit në tre ditët e ardhëshme, si dhe motin e ashpër që pason

Mbrojtja Civile tërheq vëmendjen e qytetarëve, veçanërisht atyre që i përkasin grupeve vulnerabël, për shkak të vapës së pritur në ditët në vijim, duke u...

Qeveria Mitsotakis : Paketë e re për shtrenjtësinë familjeve të varfëra (Kush përfiton)

Sipas informacioneve, ndër masat që janë në tavolinë dhe që pritet të përfshihen në paketën e re që do të shpallë kryeministri Kyriakos Mitsotakis nga TIF,...

Kina gjen zgjidhjen e thatësirës/ Modifikon motin me anë të shufrave specifike, duke i hidhur tek retë

Avionët kinezë të Hong Kongut po gjuajnë në qiell me shufra specifike, të cilat shërbejnë si programe për të modifikuar motin, për të sjellë më shumë...

OBSH: Më shumë se 35.000 raste, 12 vdekje të lisë së majmunëve në botë

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Tedros Adhanom. Gebrejesus deklaroi sot se më shumë se 35 mijë raste të lisë së majmunëve...