Category: Aktualitet

Media greke: Rama për 90 minuta u ka kërkuar ndihmë dipllomatëve të huaj për të lehtësuar tensionin

Sipas gazetës “TA NEA”, për një orë e gjysmë, kryeministri Edi Rama i ka shpjeguar sot ambasadorëve të vendeve anëtare të BE dhe SHBA në zyrën e tij në...

Shpërthen ish-deputeti socialist: “shkarkoni Metën, bëni Gramozin president dhe sillni Nexhmije Hoxhën në krye të PS. Kjo ju ka mbetur o të paudhe!”.

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se Ilir Meta nuk ka më të drejtë të qëndrojë në zyrën e Presidentit, ka reaguar ashpër ish-deputeti socialist Taulant...

Po lahej në pishinë, humb jetën 12-vjeçari

KUKËS- Një 12-vjeçar është mbytur në Kukës, teksa po lahej në një pishinë. Ende nuk dihen detaje për këtë ngjarje të rëndë. Policia ka shkuar në...

Greqi / Arratisja me aromë “Made in Albania”. Kush po i ndihmon të arratisen në këtë mënyrë spektakolare?

( Në foto dy të mbetur ende ne arratisje) Tashmë këto llojë arratisjesh me aromë “Made in Albania” kanë një emërues të përbashkët. Është i dyti rast...

Pak më parë: Tërmet i fortë sërish në Korçë, 2 lëkundje brenda pak minutave .

Dy lëkundje të forta tërmeti janë sapo janë ndjerë ndjerë sërish në Korçë. Sipas raportimeve paraprake lekundjet kanë ndodhur brenda pak minutave dhe kanë...

Kryeministri Rama letër të shtatë publike, drejtuar qytetarëve demokratë

Pak orë para çeljes së fushatës elektorale të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama  i ka nisur letrën e shtatë publike, por jo për kryetarit e PD-së...

Basha komenton nga Astiri fushatën e PS-së: U mblodhën në një furrik, shpallën kapjen e pushtetit…

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të Astirit nga ku deklaroi se beteja e tyre është modeli i qytetarëve të...

Greqi / Emigrantët i venë zjarrin dyshekëve në qelitë e paraburgimit

Sot ne mbrëmje 1/06/2019, emigrantët që mbahen në qelitë e paraburgimit në shënjë revolte për kushtet e këqija i kanë venë zjarrin dyshekeve në Migonias se...

Reagon Ministria e Jashtme greke ndaj Shqipërisë: Respektimi i të drejtave të minoritetit grek, kusht për ne BE.

Ministria e Jashtme e Greqisë ka dalë sot me një deklaratë ndaj Shqipërisë, ku thekson se  perspektiva evropiane e Shqipërisë lidhet drejtpërdrejt me...

Greqi/ Arrestohet shqiptari 29-vjeçar për vrasjen e kryer në 2012 në Shqipëri

Policia ka arrestuar sot në drekë në Sparta një shtetas shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për një vrasje të kryer më 4 tetor 2012 në Shqipëri....