Category: Greqi

Greqi/ Ndalohen nga policia dhe humbasin gjurmët dy 19-vjeçarë shqiptarë

Nga Athina Shpëtim Zinxhiria / Njoftimin ma kanë bërë pak çaste më parë të afërmit e 19-vjeçarit Halit Laka nga Komuna Buz i Tepelenës, ku para 20 ditësh...

Greqi: Temperaturat mbeten të larta dhe sot

Temperaturat do të ulen pak sot të hënën, kryesisht në Greqinë veriore, por në përgjithësi do të mbeten të larta, duke arritur në pjesën qendrore dhe...

Greqi / Ishte arratisur nga burgu, bie në pranga shqiptari 48-vjeçar

Shqiptari vuante një dënim shumëvjeçar për vjedhje dhe grabitje, por ishte arratisur më 4 prill të 2019 nga burgu i Tyrinthas në Nafplio, ku liria e tij nuk...

Detaje te reja për vrasjen e 51 vjeçarit shqiptar

Athinë / Një ditë pas ngjarrjes tragjike që ndodhi në Koridall, mediat vendase japin detaje te reja për 51-vjeçarin shqiptar, I cili vdiq në spitalin Atiko me...

I burgosur shqiptar i droguar sulmon gardianin me armë të improvizuar.

Athinë/ Pretendohet se i burgosuri shqiptar ishte nën ndikimin e drogës kur ai e bëri sulmin me një armë të improvizuar, raporton televizioni Antena. Incidenti ka...

Vritet në rrugë 51-vjeçari shqiptar, e bija e gjen të lidhur

Thriller “me vdekjen e një 51-vjeçari shqiptar në Athinë Gjendet i vdekur 51-vjeçari shqiptar në periferi të Athinës në Koridallos. Ai punonte si roje në...

Greqi / Sondazhi i fundit : 9.8 % përpara “Demokracia e Re “ ndaj SYRIZA-s

Kush parti do të futen në Parlament, cila parti e vetme do të udheheq vendin? Zgjedhjet parlamentare në korrik mbahen më 7 korrik, ndërsa sondazhi i fundit nga...

Greqi/ Në pranga shqiptari 32-vjeçar për transportin e 270 kg drogë

Nuk ka ditë që në vendin fqinjë të mos prangosen shqiptarë për trafikim droge. Edhe pse kufiri shqiptar me vendin fqinjë ka përforcime nga forcat...

Greqi / Të denuarit shqiptarë: Kerkojmë ndihmën e BE-së, vendi yne na ka shitur…!

Shpëtim Zinxhiria / Nuk ka ditë që nga burgjet e Greqise nga biseda me shqiptarë të ndigjojë histori nga më të ndryshme, nga më të pabesueshmet. Biseda që...

Greqi / Ekstradohet nga Belgjika 40 vjeçari shqiptar i akuzuar për vrasjen e biznesmenit grek

40-vjeçari u arrestua në një vend të Evropës Qendrore nga Interpoli pasi u akuzua se ishte një prej atyre që qëlluan biznesmenin në Kifissia – Ai ishte...