Category: Greqi

GREQI : Prangoset shqiptari për vrasje të kryer në 1998 në Itali

Shqiptari kërkohej për një vrasje të kryer 22 vjet më parë në Romë, por jetonte në Larisa dhe u arrestua, me ekzekutimin e një urdhri evropian të autoriteteve...

Greqi : Katër shqiptar të vdekur në një javë

Brenda kësaj jave në Greqi kanë gjetur vdekjen katër shqiptar të moshave nga 45-63 vjeç, duke e çuar në 2008 numrin e viktimave, si vrasje apo aksidente po ne...

Greqi : Gjendet i vdekur në anije një shqiptar 63-vjeçar

Hetimi paraprak kryhet nga Departamenti i 3-të Port i Amaliapolis i Autoritetit Qendror Portual të Volos. Ishte duke punuar por u gjet i vdekur... Sot, 63-vjeçari...

Greqi : Ekzekutohet shqiptari me armë zjarri

Një shtetas shqiptar, 58 vjeçar, është gjendur i vrarë me armë zjari në një ullishte në vendin e quajtur Kariani, në afërsi të Kavallës në Greqinë...

Greqi : Shpërthimi i coronavirusit, Kryeministri mbledhje urgjente me komitetin e ekspertëve

Sot në orën 10.00 të mëngjesit Kryeministri i vendit Kyriakos Mitsotakis ka thirrur në një takim në kryeministri komitetin e  të ekspertëve, një veprim...

Greqi : Gjendet 27-vjeçarja nëna e katër fëmijëve…!

Më në fund vjen edhe lajmi i shumë pritur nga Greqia. Merr fund ankthi për familjen e 27-vjeçares Antonia Nikolla nënë e katër fëmijëve. Gjurmët e saj u...

Greqi : Rekord negativ me 284 raste të reja të koronavirusit, dy vdekje.

Dy vdekje sot, ndërsa 31 pacientë trajtohen nga intubacioni. 141 rastet në Attica, 11 në Selanik  dhe 19 raste të tjera të “importuara”, raportojne...

Greqi: Hodhi 25,000 euro në kazanin e plehrave, i kishte fshehur në një qese plastike me rroba

Një incident i jashtëzakonshëm ka ndodhur në një fshat në brendësi të Heraklios, kur një grua hodhi në plehra 25,000 euro që i kishte fshehur në një qese...

Greqia vendos masa të reja dhe gjoba ‘të kripura’ për Covid-19

Qeveria greke ka shpallur masa të reja kundër Covid-19. Sipas vendimit të publikuar në fletoren zyrtare, masat do të zbatohen në harkun kohor 25 -31 gusht, në...

Greqi / Publikohet proçedura e shpërndarjes së pasaportave dhe kartave ID, ja si do të merren dokumentat nga konsullatat në Athinë dhe Selanik

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë ka njoftuar qytetarët shqiptarë se kanë mbërritur pasaportat dhe kartat e identitetit për të cilat është...