Category: Korrupsion

SKANDAL: Lindita Nikolla i paguan studimet jashtë vendit djalit të Mero Bazes

Një tjetër skandal është zbuluar në Ministrinë e Arsimit, gjatë kohës që ministre ishte Lindita Nikolla. Ish-ministrja Nikolla, tashmë kandidate e PS-së në...

Doganierët në Kakavijë masakrojnë autobuzin dhe terrorizojne pasagjerët (video)

Turpi: Doganierët në Kakavijë masakrojnë autobuzin dhe terrorizojne pasagjerët Pasi nuk kanë marrë sasinë e duhur të lekëve të kërkuar, doganierët në...

Po zv.ministrat që bëjnë fushate partiake jashtë Shqipërisë përse nuk shkarkohen nga detyra?!

A do të ketë kuarajo politika shqiptare të bëjë detyrat ashtu siç duhet, kur ndeshet me kryetare bashkie, n/kryetarë si dhe zv/ministra që braktisin punën dhe...

Hetimi i Prokurorisë, Peza: Po hetohem si gazetar, jo si deputet

Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka reaguar pas informacionit të publikuar sot në media mbi një vendim të prokurorisë për të vendosur nën sekuestro...

Reagon gazetari i NEWS 24 : Paratë tona kundër nesh!…

Masakra në Durrës vazhdon të avancojë edhe pse Gjykata e Rrethit të Durrësit ka dhënë vendimin për pezullimin e betonimit, duke injoruar drejtësinë shqiptare...

Korrupsioni, Deputeti Peza: Mirëpres kontrollin dhe hetimin e plotë…

Kështu ka reaguar pak çaste më parë Deputeti Peza lidhur me akuzat që janë bërë në adresën e familjes së tij, duke drejtësinë shqiptare dhe i gatshëm...

Kush pengon zhvillimin e sportit këtij qyteti me traditë dhe kulture sportive?

“Do të sqaroj gjithë njerzit dashamirsit e sportit shkodran dhe shqiptar. Stadiumi Loro Borici është jashtë funksionit, fusha kënetë dhe kanalizimet e...

Qeveria i shpërblen emigrantët me rritjen e çmimit të pasaportës

Emigrantët të disikriminuar edhe në pajisjen me pasaporta biometrike. Komuniteti i emigrantëve shqiptar të disikriminuar nga shteti amë edhe në aspektin e...

Totozani: Vajzat pasi dalin nga jetimoret i dërgojnë për prostitucion

Në  Top Channel i ftuar në edicionin e lajmeve, Igli Totozani, Avokati i Popullit denoncoi një tjetër rast të rëndë në jetimoret shqiptare. Vajza që i...

Dekriminalizimi: 40 deputetë, 9 ministra dhe 27 kryebashkiakë pa plotësuar formularët

FOCUS  NEWS  /  Na japin mësime për demokracinë se si mund të ndërtohet shteti, nga ana tjetër nuk deklarojnë apo plotësojne formularët, duke na kujtuar se...