Category: Lajme

Dubai kërkon që të shtyhet Ekspozita Botërore

Sipas organizatorëve, ekspozita botërore e këtij viti në Dubai do të shtyhet për një vit për shkak të pandemisë korona. Qeveria e Emirateve të Bashkuara...

Raporti i ri tragjik : 59,456 vdekje dhe 1,122,320 raste në 190 vende

Pandemia deri më tani ka vrarë 59.456 njerëz në të gjithë botën, sipas agjencisë franceze, sipas burimeve zyrtare. Më shumë se 1,122,320 raste janë...

Rritje e vdekjeve dhe rasteve në Hollandë

Numri i vdekjeve nga kurorëzimi i ri në Hollandë është rritur për 164 dhe tani arrin në 1.651 të vdekur, thanë autoritetet sot. Instituti Kombëtar i Shëndetit...

IRAN / Në 3,452 viktima – 158 të vdekur në 24 orët e fundit

Numri i vdekjeve nga Covid-19 në Iran, vendi më i goditur në Lindjen e Mesme, është rritur në 3,452 sot, me 158 vdekje të reja në 24 orët e fundit, sipas...

COVID-19/ Britania: Të paktën dy muaj më shumë në karantinë

Britania nuk do ta lehtësojë masën e karantinës universale para fundit të majit, tha epidemiologu Neil Ferguson, duke paralajmëruar se shkalla e përhapjes së...

COVID-19/ Gjermania ka tejkaluar 85,000 raste

Gjermania ka kapërcyer shenjën 85,000 pasi ka regjistruar 6,082 të tjerë në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i vdekjeve është 1.158, një shtesë 141 më...

COVID-19/Spanjë: Akoma dhe 800 të të vdekur.

Numri i të vdekurve në Spanjë është rritur në 11.744, pasi Italia u godit më rëndë nga pandemia, me 809 të vdekur në 24 orët e fundit. Shkalla e rritjes së...

New York: Dita më vdekjeprurëse me 562 të vdekur – 2.935 viktima në total

New York ka përjetuar ditën e saj më vdekjeprurëse që nga koronavirusi i ri, me 562 vdekje të reja në një periudhë 24-orëshe në shtet dhe numri i...

Coronavirus: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar kalon Kinën në 3.605 – një rritje prej 684 në 24 orë

Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar ka tejkaluar shifrat zyrtare në Kinë pasi 684 vdekje më shumë koronavirus janë regjistruar në vetëm një ditë....

COVID-19 / INDI: 56 vdekje dhe 2301 të infektuar

Rreth 8,000 teste janë kryer në 24 orët e fundit në të gjithë vendin, më e larta në një ditë të vetme, tha Ministria e Shëndetësisë në konferencën e saj...