redaksi focusnews

Greqi: Pretendonte se ishte avokat, mashtroi 17 shqiptarë për dokumenta fallco.

58-vjeçari me pretendimin se ishte avokat dhe me stafin e tij të zyrës, dyshohet se mashtroi të paktën 17 shtetas shqiptarë, duke përfituar nga dëshira e tyre...

Rusia i dorëzon Serbisë tanket dhe automjete të blinduara

Rusia i ka dorëzuar Serbisë 30 tanke dhe 30 transportues të blinduar të personelit si pjesë e bashkëpunimit ushtarako-teknologjik të nënshkruar në 2019 nga...

Shqiptari godet me thikë një shtetas grek, i cili po lufton për të qendruar gjallë

Një ngjarrje e shëmtuar ka ndodhur nga një zenie e parendësishme. Një shtetas grek po trajtohet në gjendje kritike në spitalin e Mytilinit pas një sulmi që ai...

PD-JA KËRKOI ANULIMIN E KARANTINËS PËR EMIGRANTËT, KQZ-JA IA ‘KALON TOPIN’ MINISTRISË SË SHËNDETËSISË: NUK ËSHTË KOMPETENCË E JONA

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ka marrë në shqyrtim dhe po diskuton kërkesën e Presidentit të Republikës Ilir Meta, Avokatit të Popullit dhe PD-së, që i...

GREQI/ Raperi 35-vjeçar nga burgu : JAM I PFAJSHËM PO BEJ DENIMIN E NJË TJETRI.

Raperi 35-vjeçar nga Lushnja  Eduart Dërka, me atë  artistik King Edbi po vuan një dënim prej rreth 16 vitesh, një dënim që sipas familjes së tij dhe...

Greqi: 76 vdekje, 819 të intubuara dhe 2,754 raste nga coronavirusi.

Autoritetet njoftuan se sot 23 Prill, janë 2.754 raste të koronavirusit, 76 vdekje dhe 819 të intubuara. Numri i importeve në 24 orët e fundit është 456...

Vota e Diasporës dështoi zyrtarisht!

NADOR BAKALLI / Do të më duhet të jem i drejtpërdrejtë në këtë postim! Koha për qëndrime të balancuara ka marrë fund dhe e vërteta duhet thënë në sy....

Greqi: Tragjedi me tre te vdekur, një shqiptar

Një tragjedi e rëndë me tre të vdekur dhe një të plagosur ndodhi në mesditën e së Enjtes (01-04-2021) në fshatin Gymnos të Komunës së Eretria … Sipas...

Greqia nuk gjen qetësi. Tërmet tani në Elassona

Tërmeti ka qenë 4.4 ballë i shkallës Rihter Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter tronditi Elasonën të hënën pasdite. Thellësia fokale e dridhjeve...

Burgim të përjetshëm për tre shqiptarët, për vrasjen e avokatit Zafeiropulos

Athinë / Sot, pas 3.5 vjetësh u mbyll proçesi i vrasjes së avokatit Michalis Zafeiropulos. Të akuzuar janë tre shqiptar midis tyre dhe i ashtuquajtur nga media...