redaksi focusnews

Çfarë do të ndodhë me trupin tuaj nëse flini më pak se gjashtë orë?

A flini disa orë dhe nuk i plotësoni 8 orët e lakmuara?  A ju pëlqen të qëndroni zgjuar vonë edhe pse duhet të zgjoheni në mëngjes, në mënyrë që të...

Ky është ekipi i NASA-s që do të shkojë në Hënë

18 astronautët që do të shkojnë në Hënë u prezantuan nga NASA. Ne kthehemi në Hënë si pjesë e programit “Artemis” për të mësuar të jetojmë...

Shkencëtari rus: Konsumimi i alkoolit menjëherë pas vaksinës së koronavirusit duhet të shmanget

Konsumi i alkoolit menjëherë pas vaksinës së koronavirusit duhet të shmanget sepse mund të dobësojë ndjeshëm reagimin e sistemit imunitar dhe kështu të bëjë...

Koumoutsakos : Greqia pjesë e Qendrës Ndërkombëtare për Zhvillimin e Politikës së Imigracionit

Greqia mori pjesë sot për herë të parë si vëzhguese në takimin e Bordit të Drejtorëve të ICMPD dhe u përfaqësua nga Zëvendës Ministri i Emigracionit,...

Papa Françesku bën thirrje për “dhuratë për ditëlindjen” për të dërguar vaksinën Covid-19 tek të varfërit

Papa Françesku, i cili festoi sot ditëlindjen e tij të 84-të diskrete, u ka bërë thirrje edhe një herë të gjitha vendeve për të siguruar që njerëzit më të...

Shkencëtarët : Pandemia dëmton meteorologjinë.

Pandemia Covid-19 dhe kufizimet e vendosura ndaj saj që kanë prekur një gamë të gjerë të aktiviteteve njerëzore në të gjithë botën, ku nuk e kanë lënë...

Greqi/ 1500 azilkërkues janë zhvendosur në Gjermani

Një grup prej 86 azilkërkuesish u nisën sot për në Hanover, Gjermani. Këta janë fëmijë që përballen me probleme serioze shëndetësore, së bashku me...

Turqi: 243 të vdekur dhe 27,515 raste në 24 orët e fundit

Numri i njerëzve që vdiqën në Covid-19 në 24 orët e fundit në Turqi është 243, një rekord tjetër që nga fillimi i pandemisë në vend, duke e çuar numrin e...

Tragjedi, katër fëmijë të mbytur dhe dhjetëra emigrantë të humbur

Një tragjedi e vërtetë ngjarja e ditë së sotme ku katër fëmijë janë mbytur dhe dhjetëra emigrantë të tjerë rezultojnë të humbur. Sipas deklaratës të...

Rama telefonon Erdogan/ Ja kërkesa e Kryeministrit shqiptar…

Kryeministri Edi Rama ka telefonuar presidentin Erdogan dhe ka kërkuar që metoda e ndjekur në Turqi të përdoret edhe në Shqipëri për të frenuar përhapjen e...