redaksi focusnews

Me ngadalë përbaltjes

Doc.Fane Tarifa / Ndodhemi vërtet në një situatë tepër të vështirë e kritike për jetën e njerëzve si nga ana shëndetësore ashtu edhe ajo ekonomike . Vërtet...

Liria e shtypit nuk duhet të minohet nga masat kundër dezinformimit në lidhje me COVID-19

“Problemet globale me shëndetësinë të shkaktuara nga COVID-19 kërkojnë masa efektive për të mbrojtur shëndetin dhe jetën e njerëzve. Kjo përfshin...

New York: Dita më vdekjeprurëse me 562 të vdekur – 2.935 viktima në total

New York ka përjetuar ditën e saj më vdekjeprurëse që nga koronavirusi i ri, me 562 vdekje të reja në një periudhë 24-orëshe në shtet dhe numri i...

Greqi : 6 vdekje dhe 99 raste të reja – 59 të vdekur në total

Rastet e reja të regjistruara në njëzet e katër orët e fundit janë 99 dhe numri i përgjithshëm i rasteve në Greqi tani arrin në 1613 dhe kanë humbur jetën...

Coronavirus: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar kalon Kinën në 3.605 – një rritje prej 684 në 24 orë

Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar ka tejkaluar shifrat zyrtare në Kinë pasi 684 vdekje më shumë koronavirus janë regjistruar në vetëm një ditë....

COVID-19 / INDI: 56 vdekje dhe 2301 të infektuar

Rreth 8,000 teste janë kryer në 24 orët e fundit në të gjithë vendin, më e larta në një ditë të vetme, tha Ministria e Shëndetësisë në konferencën e saj...

Greqi / Njoftim nga Konsullata e Përgjithshme e RSH-së në Selanik, për emigrantët shqiptarë

Për tu ardhur në ndihmë emigrantëve shqiptarë në Selanik Konsullata jonë ka dalë me një njoftim si më poshtë: NJOFTIMJu informojmë se datat e reja të...

Bashkia e Tiranës fal qiranë për banesat sociale dhe ambientet publike

Bashkia e Tiranës ka vendosur të heqë qiranë për familjet në banesat sociale. Kryebashkiaku Erion Veliaj tha se falja e qirasë do të jetë për muajt mars dhe...

’Erdha të varros nënën, kemi 24 orë këtu’’: Jemi 40 persona të bllokuar në Kakavijë, s’kemi çfarë të hamë

Ndonëse ambasada e Greqisë në Shqipëri një ditë më parë përmes një deklarate tha se pala greke në doganë nuk i ndalonte shtetasit shqiptarë, madje se nuk do...

Situata nga koronavirusi, Rama tregon kush është prioriteti i qeverisë në këto momente

Teksa vendi ynë 259 të infektuar dhe 15 të vdekur nga koronavirusi, kryeministri Edi Rama thotë se prioritet i qeverisë në këto momente është jeta e njerëzve,...