redaksi focusnews

Greqi:10.228 emigrantë ilegalë u ndaluan gjatë fluturimeve për në Gjermani

Gjithnjë e më shumë emigrantë po përpiqen të arrijnë në Gjermani me aeroplan nga Greqia ose vendet e tjera të Evropës Jugore, pretendon edicionin e së dielës...

Micotakis mbledh qeverinë dhe merr masa të rrepta për emigracionin e paligjshëm

Një takim i jashtëzakonshëm qeveritar u mbajt sot në kryeministri në drejtimin e kryeministrit Micotakis, pas një valë të mbërritjes masive të migrantëve në...

Greqi / Vajza 2 vjeçare RREMBYER nuk është me origjinë shqiptare

Nuk arrij te kuptojme pse disa media shqiptare ja fusin kot pa marre mundimin për rastin e rrëmbimit te vajzës dy vjeçare, te pyesin autoritet perkatese por...

Greqia vendi më i bukur në botë për vitin 2019

Greqia u votua si vendi më i bukur në botë për vitin 2019 nga mijëra lexues të revistës së famshme të udhëtimit ” Condé Nast Traveler”, si pjesë e...

Paraqiten si ekip i volejbollit Ukrainas, arrestohen 10 refugjatët me pasaporta fallco dhe veshje sportive

Greqi / 10 refugjatët sirianë që mbanin uniforma volejbolli dhe mbanin topa volejbolli për tu paraqitur si anëtarë të një ekipi volejbolli u përpoqën të...

UEFA Development Tournament, Shqipëria triumfon ndaj Taxhikistanit, Kosova mposht Estoninë

Shqipëri-Taxhikistan ishte ndeshja e parë e ditës së sotme e cila u zhvillua në orën 12:00. Kuqezinjtë e vegjël të drejtuar nga trajneri Armand Dama kanë...

Revolucion në futbollin e moshave, FSHF nxit akademitë

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit zhvilloi këtë javë mbledhjen e rradhës. Nën drejtimin e Presidentit Armand Duka, Komiteti Ekzekutiv ka...

Termetet/ 24 orëve janë regjistruar edhe katër mbi 5 Rihter në vendet e tjera të Planetit

Ne 24 oret e fundit per momentin jane regjistruar edhe katër termete mbi 5. Rihter  ne mbarë botën. Sipas regjistrimit Live të  Instituti Gjeodinamik (monitorimi i...

Kinë: Shumë të vdekur dhe të plagosur

Shumë njerëz vdiqën në provincën Hunan në Kinë kur një kamion ra mbi ta. Sipas mediave ndërkombëtare, një kamion ra mbi një turmë njerëzish në provincën...

Hahn: I shqetësuar dhe i trishtuar, BE ofron ndihmë

Eurodeputeti Johannes Hahn ka reaguar lidhur me situatën e rëndë të krijuar në Shqipëri, pas goditjes nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë, shoqëruar me një...