redaksi focusnews

Greqi/ Adoleshenti shqiptar bën përpjekje vetëvrasëse

Tentoi ti jepte fund jetes se tij. Bëhet fjalë për një adoleshente shqiptar që u përpoq sot  në Kretë dhe konkretisht në Chania te vetvritej. Sipas mediave...

Greqi/ Transportonte rreth 1 ton kanabis, bie ne pranga 30-vjeçar shqiptar

Sot ne mengjes policia antidrogë ka vene ne pranga nje shqiptar 30 vjeçar i cili me furgon te mbyllur po transportonte ne Greqi 951 kg kanabia, Ai eshte prangosur ne...

Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastasios rizgjidhet President Nderi i Feve Botërore për Paqen

Konfederata globale më e madhe e akredituar nga OKB, zgjodhi Kryepeshkopin e Shqipërisë, Anastasios, në Konferencën e 10-të Botërore të Organizatës së Kryqit...

Visegrad: Po anëtarësimi i Maqedonisë veriore dhe Shqipërisë në BE

Një lajm i mire vjen për Shqipërinë Krerët e qeverive të katër vendeve të Grupit të Vishegradit (Republika Czecheke, Hungaria, Polonia dhe Sllovakia) u takuan...

“O Zot ç’më ka gjetur me këtë njeri”, nuk përmbahet Meta: Ky kërkon “Urdhërin e Tao-Spiropalit”

Presidenti Ilir Meta është treguar më surprizues se kurrë me një deklaratë të bërë pak minuta më parë në rrjetet sociale duke kujtuar edhe deklaratën e...

Greqi : Bravo … ! Komuniteti shqiptar në Hania lyen shkollën falas

Kur behet fjalë për te tilla raste askush nuk merr mundimin ta bej lajm pasi për ta nuk përbën lajm të zi Shqiptaret prej vitesh kanë treguar se jane ambasadorë...

Greqi / Tension në burgun Avlona me protagonist shqiptarë dhe afrikanë.

Përsëri në të njëtin burg , një grup të dënuarish u përpoq të arrinte tek një tjetër për tu përleshur. Një ngjarrje që shënohet vetëm tre ditë pas...

Greqi /A do te kete drejtesi për vrasjen e 14 -vjeçarit shqiptar nga policia?

Një pyetje që ende nuk ka marrë përgjigje nga familja e Erionit 14-vjeçar i cili u vra nga plumbat e policisë greke më 8 shkurt të 1997. Kanë kaluar vite dhe...

Greqi /Termet 3.8 Rihter në në verilindje të Atikës

Dridhja sizmike u ndje në Attica në 11:13 në mëngjesin e sotëm. Sipas matjeve nga Instituti Gjeodinamik dhe Euromed, dridhja ishte 3.8 Richter, me qendër në...

Greqi / Braktisin foshnjen në hyrje të pallatit

Një vajzë e porsalindur u gjet në mëngjes herët në një karrocë supermarketi në hyrje të ndërtesës së apartamentit në Nea Jonia. Mediat vendase raportojnë...