redaksi focusnews

Selanik: Përleshje midis shqiptarëve dhe grekëve, një të plagosur çohet në spital

Një episod i përgjakur ndodhi menjëherë pas mesnatës së së Premtes në një kafene në Proxoma të Selanikut. Sipas portalit Thestival.gr, një grup grekësh u...

Meta: Të ndalojmë largimin e të rinjve, Shqipëria e Kosova s’mund të ekzistojnë pa shqiptarë…

Presidenti Meta në Akademinë Solemne të Dioqezës Prizren-Prishtinë “Faleminderit Shqipëri”: Të jemi pranë njëri-tjetrit, duke bashkëpunuar gjithmonë e më...

13 të proçeduar për kalim kufiri me dokumenta false në Kapshticë

Gjatë 17 ditëve të para të këtij viti,  janë evidentuar dhe ndëshkuar 13 raste të tentativës për kalim të kufirit me dokumenta të falsifikuara nga...

Engjëll Musai: Padia e Ramës për Haradinajn tregoi nacionalizmin falco të “Rilindësve”

Nëse Aleksandër Vuçiç do të padiste kreun e Listës Serbe në Mitrovicë, nuk ka asnjë dyshim që mbarë populli serb do të ishte ngritur në protesta për të...

Greqi : Ishte arratisur në Qershor të 2019, bie në pranga 28-vjeçari me akuza për rrëmbime.

Kishte lidhje me “banditët me kallashnikovët” o “Titi”, të cilët kishin rrëmbyer një adoleshentë 17-vjeçar, raporton portali i policisë...

Greqi : Vrapon 26-vjeçari për të shpëtuar, duke lënë 14 kg hashash në makinë, por arrestohet

Ngjarrja ka ndodhur sot në Kastoria ku oficerëve të policisë kanë bërë shënjë që të ndalonte për kontroll, por ai zbriti nga makina dhe iku me vrap. Bëhet...

Patentat jo më me vlefshmëri se 10 vjet? Masa të forta edhe për Autoshkolla

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për...

Sot bëhen 552 vjet nga vdekja e heroit kombëtar

Sot bëhen 552 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, i cili vdiq më 17 janar 1468, në Lezhë. Gjergj Kastrioti, Heroi Kombëtar i...

OSHEE : Të rritet çmimi i energjisë elektrike për shqiptarët

OSHEE kërkon rritje të tarifës së shpërndarjes, efekti 3 miliardë lekë më shumë çdo vit Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka kërkuar...