redaksi focusnews

Kokëdhima: Pazaret që nuk duhen bërë sot!

Zhvillimet e orëve të fundit, mesazhet për dialog dhe propozimet konkrete për të mundësuar një proces të ndershëm zgjedhor, të aftë të ngjallë besim dhe...

Nis takimi Rama-Basha te Nishani, shoqërohen nga Ruçi e Paloka

Në Presidencë ka nisur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-së, Lulzim Basha, me ftesë të presidentit Bujar Nishani. I pari që mbërriti në...

Koalicioni opozitar mirëpret ftesën e Nishanit për dialog

Ftesen e presidentit Bujar Nishani për dialog për zgjidhjen e krizës politike, e ka pranuar edhe koalicioni opozitar. “Mirëpresim ftesën institucionale të...

Rama i përgjigjet kërkesës së Nishanit: Thirrja juaj e vonuar

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama, pas thirrjes së presidentit Bujar Nishani për një dialog mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike,...

Nishani – Ramës dhe Bashës: Koha të uleni në tryezë, kriza është shqetësuese

Gjatë ditës së sotme, presidenti i Republikës ende në detyrë Bujar Nishani i ka bërë thirrje opozitës që të ulet në një tryezë për bisedime me qëllim që...

KQZ miraton 24 qendra për numërimin e votave në katër qarqe

Janë miratuar ditën e sotme nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, 24 qendra për numërimin e votave për zgjedhjet e 18 qershorit. Bëhet e ditur se miratimi i këtyre...

I kërkoi Nano të mos hynte në zgjedhje? Duka tregon bisedën me ish-kryeministrin

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar sot për “Panorama” bisedën me ish­kryeministrin dhe liderin e Paratisë Socialiste, Fatos Nano. Duka pranon takimin e...

Basha: Pazari Rama-­Meta për presidentin kushtoi 35 mln euro

Nga çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit në largim, Ilir Meta, se kanë bërë pazar...

A voton Nishani nëse PD bojkoton zgjedhjet? Përgjigjet presidenti

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, deklaron se nuk do të votojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një intervistë për gazetarin Enkel Demi, në...

Ja përse ZGJIDHJA mbështetet nga emigrantët!

Nga Shpëtim Zinxhiria Një e treta e popullit shqiptar , ose më saktë 32.5% jetojnë jashtë vendit, ku në prag zgjedhjesh gjithmonë ka sjellë interes nga politika...