redaksi focusnews

“Qeveria e Besimit”, aleatët e PS-së në kërkim të tryezës me Bashën

Nga Erneta Shevroja “Qeveria e Besimit” e propozuar nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka trazuar ujërat në koalicionin e majtë. Një ditë pasi kryeministri Edi...

Veliaj thumbon LSI-në: Fitojmë bindshëm, nëse dikush s’vjen s’ka çfarë ofron

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka thumbuar sot LSI-në  duke shprehur bindjen se PS i fiton e vetme zgjedhjet. “Do kemi, s’do kemi…patjetër që do...

“Fryn veri në qeveri, Edi Rama është në zi”, kryeministri replikon me komentuesin

Megjithëse vendi ndodhet në një krizë politike e cila ende nuk ka marrë një zgjidhje, kryeministri Edi Rama gjen kohë për të replikuar e shkëmbyer batuta me...

Kurthi për gjobitje/ Joshi të riun, e ftoi në shtëpi për seks, por pastaj…

Gjykata për Krimet e Rënda nisi dje shqyrtimin e dosjes me tre të pandehur të akuzuar për futjen në kurth përmes joshjes me seks të një 30-vjeçari, me qëllim...

Grabitje me armë në një firmë private në Fushë-Prezë

Një grabitje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një firmë private në Fushë-Prezë. Mësohet se rreth orës 04:20 të mëngjesit 4 persona të maskuar dhe...

Mega-operacion antidrogë në Romë,  267 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Një mega-operacion antidrogë është organizuar nga Policia Italiane, që kryer plot 267 arrestime si dhe ka sekuestruar më shumë se 1 ton drogë. Nga 267 të...

Masat e marra nga Trump, bie numri i personave që kalojnë kufirin me SHBA

Numri i njerëzve që kalojnë ilegalisht kufirin në mes të Meksikës dhe SHBA-ve është më i ulëti në 17 vitet e fundit. Më pak sesa 17 mijë arrestime të...

Deputeti i Ramës: Zgjedhjet pa opozitën sjellin mungesë alternative

Deputeti i PS, Ulsi Manja duke komentuar qeverinë e besimit, të propozuar nga kreu i LSI, Ilir Meta tha se ajo është një rrugë ekstra kushtetuese. Në studion e...

Daniel Godelli fiton medalje ari në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes

  Daniel Godelli ka fituar medalje të artë në stilin e shkëputjes pasi ngriti 161 kg, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes. Peshëngritësi Godelli i...

Kushti i PD për “Qeverinë e Besimit”: Kryeministri nuk duhet të jetë figurë politike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim urgjent me aleatët e tij në selinë blu. Ky takim vjen pas ngjarjeve të fundit politike në vend....