Shpetim Zinxhiria

I dënuari me burgim për jetë për 16 kg kanabis, foli për mediat i bastisin qelinë dhe i heqin lejen e radhës

Greqi/ Pasi ka folur për telvizionin Fax News për padrejtësitë që po i bëhen nga drejtësia greke, Shaban Veizi është thirur menjëherë në drejtorinë e burgut...

Erdogan vizitë zyrtare në Serbi me një ushtri biznesmenësh

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan një vizitë zyrtare dy-ditore në Beograd. Në aeroport, ai u prit nga homologu i tij serb, Aleksandar Vucic, dhe të dy...

Meda greke: “Shqipëria kërkon emigrantë të huaj, nuk është anekdotë”.

Është gazeta greke Tribune,gr që sot ka bërë një koment lidhur me zbrasjen e Shqipërisë nga shqiptarët dhe zevendesimin e tyre me emigrante të huaj, ku sipas...

Al. Tsipras: “Kemi borxh të bëjmë në praktikë moton: “Ndryshimi i sistemit, jo i klimës”

ish-kryeministri Alexis Tsipras një mesazh të fortë për klimën me rastin e Konferencës së OKB-së. Mesazhi i Al. Tsipras: “Sot, në Samitin e OKB për Klimën,...

Paralajmërimi i sizmologut grek: Kujdes tërmetet e tjera, mund të jenë shkatërrues

Gazetari Aleksandër Marku ka realizuar një intervistë me sizmiologun grek, Akis Tselentis, i cili u citua më herët dhe nga presidenti Meta për pasoja të tilla të...

Përdhunoi të miturën 14-vjeçare angleze, prangoset 32 vjeçari shqiptar

Greqi / Në Prokurori është dërguar sot një 32-vjeçar shqiptar, i cili rrëfeu se kishte përdhunuar një vajzë 14-vjeçare në Korfuz. Sipas mediave vendase...

Athinë / Në pranga një shqiptar 29-vjeçar për trafikim droge

Në pranga ka rënë një shqiptar 27 vjeçar me akuzën për trafikim droge. Ai eshte ndaluar pranë qendrës së Athinës në rrugën Patision nga forcat e policisë...

Nuk gjen qetesi Greqia, përsëri termet pak më parë

Tërmeti me magnitutë prej 3.9 Rihter ka lëkundur përsëri Greqinë pak më parë, duke u përqëndruar në veri të Serresit, ndërsa u ndje në zonat e Selanikut....

Turqi / Hakmarrje ndaj refugjatëve, 6,000 migrantë u arrestuan në Stamboll

Një goditje ndaj emigrantëve të paregjistruar në Stamboll ka parë 6,000 arrestime në dy javët e fundit, tha të mërkurën ministri i brendshëm turk. “Ne...

Greqi / Në gjëndje kritike jeta e një të burgosuri pas episodit të përgjakshëm në burgun e Hanias

Një nga tre të burgosurit e huaj me kombësinë pakistaneze, të cilët u plagosën dje në pasdite gjatë përpalsjeve të egra me tre shqiptarë, në kohën e...