Category: Aktualitet

Patentat jo më me vlefshmëri se 10 vjet? Masa të forta edhe për Autoshkolla

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e...

DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e negociatave. Shpresat për...

Sot bëhen 552 vjet nga vdekja e heroit kombëtar

Sot bëhen 552 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, i cili vdiq më 17 janar 1468, në Lezhë. Gjergj Kastrioti, Heroi Kombëtar i...

Kapshticë, kapet 35 vjeçari i shpallur në kërkim

Një 35 vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në pranga në Kapshticë. Sipas informacioneve bëhet me dije se është arrestuar K. B, 35 vjeç, banues në...

Ditmir Bushati merr detyrën e rëndësishme në OSBE

Ish Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati caktohet si i dërguar i posacëm I Shqiperisë në OSBE. Ditmir Bushati do të ketë detyren të...

Ja pse Edi Rama do të hyjë në histori si njeriu që shpopulloi Shqipërinë

Fakti që mbi 400 mijë shqiptarë janë larguar 5 vitet e fundit, direkt pas një viti qeverisje të korruptuar socialiste flet shumë për të ardhmen. Kreu i...

Gjosha: Çfare po i detyron shqiptaret qe te largohen nga vendi

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha përmes një postimi në ‘Facebook’ ngriti në fokus shqetësimin se papjekuria e politikës po detyron shqiptarët që të...

Dhoma e tregëtisë në Athinë dërgon ndihmë humanitare në Shqipëri

Dhoma e Tregëtisë në Athinë ka dërguar ndihmë humanitare për të mbështetur popullin shqiptar pas tërmetit vdekjeprurës të 26 Nëntorit, raportojnë mediat e...

Tabaku : “Korrupsioni me tendera, një shtet paralel brenda shtetit!”

Sipas ish-deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, qeveria e kryeministrit Rama ka ngritur një shtet paralel i cili nëpërmjet korrupsionit dhe shkeljeve i...

Raporti i ISP: Sesioni i kaluar, Rama votoi vetëm 21% të nismave ligjore

Kryeministri Edi Rama ka votuar vetëm 21% të nismave ligjore të qeverisë së tij. Sipas një studimi të Institutit të Studimeve Politike, votat pro të opozitës...