Category: Aktualitet

Mos çelja e negociatave, Mitsotakis:Nuk është e mirë për stabilitetin e përgjithshëm të Ballkanit por nuk është mirë as për Greqinë.

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis, në një konferencë për shtyp në Bruksel pas përfundimit të Samitit, tha se ishte një Këshill me një axhendë jashtëzakonisht...

Rritje e kërcënimit të varfërisë, mbi 109 milion njerëz në BE

Sipas të dhënave më të fundit të Eurostat për përqindjen e qytetarëve në rrezik të varfërisë dhe përjashtimit social në vendet anëtare të BE-së, në...

I dënuari me burgim për jetë për 16 kg kanabis, foli për mediat i bastisin qelinë dhe i heqin lejen e radhës

Greqi/ Pasi ka folur për telvizionin Fax News për padrejtësitë që po i bëhen nga drejtësia greke, Shaban Veizi është thirur menjëherë në drejtorinë e burgut...

Rama nuk i ndahet prokurorit të Durrësit, flet si gjykatës: Do të marrë ndëshkimin e merituar!

Kryeministri Edi Rama ka shigjetuar sërish sot prokurorin e Durrësit, Arian Ndoja, që ka në ngarkim hetimet për drejtuesin e Katasdrës së Durrësit Liridon...

‘Shqipëria vend i sigurtë’- Mos kërkoni më azil në Itali

Shqipëria është një vend i sigurtë. Për qeverinë italiane, të gjithë shqiptarët që do të mundohen të kërkojnë azil nuk do ta marrin këtë të drejtë dhe...

Greqia është e dyta në botë në lajmet e rreme

Grafiku poshtë tregon përqindjen e njerëzve në 37 vendet nën studim që raportojnë se janë të ekspozuar ndaj lajmeve të rreme(fake news) nga Raporti Dixhital i...

Neranxi: Çfarë do i kisha thënë Edi Ramës nëse do më kishte ftuar në takimin gjobvënës të 200 biznesmenëve Vip!

Dy dite me pare, Kryeministri Edi Rama mblodhi rreth 200 biznesmenë Vip, për tu bërë thirrje për një nismë të përbashkët, për të rregulluar imazhin e tyre....

NDALONI REPRESIONIN NDAJ BIZNESIT TË NDERSHËM QË NUK NDAN PARATË ME PUSHTETIN!

Deklaratë për shtyp Shoqata për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut të Shqipërisë Ndaloni represionin ndaj biznesit të ndershëm që nuk ndan paratë me pushtetin!...

Meda greke: “Shqipëria kërkon emigrantë të huaj, nuk është anekdotë”.

Është gazeta greke Tribune,gr që sot ka bërë një koment lidhur me zbrasjen e Shqipërisë nga shqiptarët dhe zevendesimin e tyre me emigrante të huaj, ku sipas...

Konfirmojnë Media greke :Gomonet janë nisur nga Shqipëria, ndodheshin dy shqiptarë

Mediat greke konfirmojnë se dy gomonet janë nisur nga brigjet shqiptare dhe ne te ndodheshin edhe dy shqiptar. Televezioni Antena si dhe portali astinomi.gr (polisë...