Category: Aktualitet

Qytetarja nga Korça: Policia na tërhoqi zvarë! Rama u fsheh si miu…

Një qytetare nga Korça pretendon se është dhunuar nga policia, teksa ajo ishte duke protestuar në aksin rrugor Korçë-Bilisht. Sipas qytetares, shteti është...

“Po heshtin sikur nuk ka ndodhur gjë”, denoncimi:Vdes një nga badigardët e Ramës, tjetri në gjendje të rëndë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë një  denoncim paraditen e sotme, në lidhje me kryeministrin Edi Rama.Berisha shkruan se ekskorta e Ramës është...

Ekspertët: Nga Shqipëria po ikin njerëzit me standard jetese

Statistikat për fenomenin e emigracionit nga Shqipëria janë shqetësuese. Sipas ekspertëve emigrimi i viteve të fundit dallon nga ai viteve 90-të. Gjatë vitit...

Harroheni Shqipërini që dini. DW: Mund të bëhet një vend masiv i refugjatëve të Evropës

Harroheni Shqipërinë që dini. Me këtë qeveri së shpejti vendi ynë do ketë fatin e Greqisë, do të bëhet hambari i Evropës për refugjatët e mjerë.Prania e...

11.649 shqiptarë mbeten “dyerve” të Europës, 8% më shumë se një vit më parë

Azilkërkuesit nga Shqipëria vijojnë të trokasin në dyert e vendeve të Bashkimit Europian. Të dhënat më të fundit të zyrës europiane për mbështetjen e...

Media greke: Rama për 90 minuta u ka kërkuar ndihmë dipllomatëve të huaj për të lehtësuar tensionin

Sipas gazetës “TA NEA”, për një orë e gjysmë, kryeministri Edi Rama i ka shpjeguar sot ambasadorëve të vendeve anëtare të BE dhe SHBA në zyrën e tij në...

Shpërthen ish-deputeti socialist: “shkarkoni Metën, bëni Gramozin president dhe sillni Nexhmije Hoxhën në krye të PS. Kjo ju ka mbetur o të paudhe!”.

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se Ilir Meta nuk ka më të drejtë të qëndrojë në zyrën e Presidentit, ka reaguar ashpër ish-deputeti socialist Taulant...

Po lahej në pishinë, humb jetën 12-vjeçari

KUKËS- Një 12-vjeçar është mbytur në Kukës, teksa po lahej në një pishinë. Ende nuk dihen detaje për këtë ngjarje të rëndë. Policia ka shkuar në...

Greqi / Arratisja me aromë “Made in Albania”. Kush po i ndihmon të arratisen në këtë mënyrë spektakolare?

( Në foto dy të mbetur ende ne arratisje) Tashmë këto llojë arratisjesh me aromë “Made in Albania” kanë një emërues të përbashkët. Është i dyti rast...

Pak më parë: Tërmet i fortë sërish në Korçë, 2 lëkundje brenda pak minutave .

Dy lëkundje të forta tërmeti janë sapo janë ndjerë ndjerë sërish në Korçë. Sipas raportimeve paraprake lekundjet kanë ndodhur brenda pak minutave dhe kanë...