Category: Greqi

Përdhunoi të miturën 14-vjeçare angleze, prangoset 32 vjeçari shqiptar

Greqi / Në Prokurori është dërguar sot një 32-vjeçar shqiptar, i cili rrëfeu se kishte përdhunuar një vajzë 14-vjeçare në Korfuz. Sipas mediave vendase...

Greqi / Kërkohej që nga 2017 në Tiranë, arrestohet 28-vjeçari për trafikimin e 700 kg kanabis.

Një shqiptar 28-vjeçar është arrestuar nga policia vendase në në Crystalopigi në Florina, pasi kërkohej ndërkombëtarisht që nga 2017. Urdhëri i arrestimit...

Greqi / Katër vdekje nga infeksioni i virusit të Nilit

Tridhjetë e pesë infeksione me virusin e Nilit Perëndimor dhe katër vdekje të pacientëve mbi moshën 80 vjeç janë regjistruar që nga fillimi i periudhës 2019...

Ishte arratisur nga burgu me 2012, arrestohet shqiptari 35-vjeçar pasi vodhi një bankë.

Greqi / Policia vendase ka arrestuar mbrëmë një prej dy autorëve të vjedhjes së një banke tre ditë më parë, bëhet fjalë për një shqiptar 35-vjeçar i cili...

Athinë / Në pranga një shqiptar 29-vjeçar për trafikim droge

Në pranga ka rënë një shqiptar 27 vjeçar me akuzën për trafikim droge. Ai eshte ndaluar pranë qendrës së Athinës në rrugën Patision nga forcat e policisë...

Greqi / Dy të vdekur nga virusi i Nilit

Dy të moshuar mbi 80 vjeç janë viktimat e para të virusit të Nilit Perëndimor në Greqi këtë vit, sipas Raportit të Javës Kombëtare të Mbikëqyrjes...

Tërmet në Athinë

Një tërmet me madhësi 3.5 i shkallës Rihter ndodhi në 16:41 në Athinë. Fokusi është vendosur 23 kilometra në perëndim të Athinës dhe thellësia fokale...

Dridhet përsëri Greqia – Tërmet 4.5 Rihter në Kastoria

Një dridhje sizmike u ndje të mërkurën pasdite në Kastoria.Sipas Institutit të Gjeodinamikës, tërmeti ishte 4.5 Richter dhe u regjistrua në 17:21, me një fokus...

Greqi /Termet 5.2 Rihter në Kretë

Një tërmet me madhësi 5.2R është regjistruar në 07.40 në Kretë, sipas një studimi paraprak nga Instituti Gjeodezik i Observatorit Kombëtar të Athinës....

Greqi / Shkoi te qendronte ca ditë me familjen, zhduket 26-vjeçari shqiptar

Policia greke ka filluar hetimet në zonën e Mastihochoria për të lokalizuar 26-vjeçarin shqiptar Metaj Lorenc, i cili u zhduk pasditen e së hënës nga Kalamoti ku...