Category: Greqi

Greqi: 519 të intubuar, 2.581 raste dhe 72 të vdekur

Sot në këtë vend gjatë 20 orëve të funditu regjistruan 2,581 raste dhe 72 vdekje. Numri i përgjithshëm i rasteve është 87,812 dhe numri i të viktimave ka...

Greqi : 19-vjeçarja shqiptare u zhduk para një muaji, i kërkojnë 5,000 euro vëllait të saj që të lirojnë motrën.

U zhduk një muaj më pare më 16 Tetor, ndërsa sot i kërkojnë vëllait të saj 5.000 euro me anën e mesazheve në telefon për të lënë të lirë 19-vjeçarem...

Mitsotakis: Ndalimi i qarkullimit është i detyrueshëm për arsye të shëndetit GREQI- “Nuk mund të ketë liri pa përgjegjësi”, është shprehur kështu...

Greqi : Çdo orë tre viktima, 3,000 njerëz në spitale,392 të intubuar dhe 71 vdekje.

Kjo është gjëndja aktuale që po kalon ky vend. Greqia po regjistron një rritje të shpejtë, ku në një javë intubacioni u rrit me 72%. Dita më e rëndë e...

Mitsotakis : “Greqia do të marrë mbi 25 milion doza vaksinash, do jenë në dispozicion falas

Kështu ka njoftuar kryeministri Kyriakos Mitsotakis gjatë telekonferencës për strategjinë e vaksinimit të koronavirusit. Kryeministri theksoi se vaksina do të...

Një zbulim i rrallë në qendër të Athinës

Një zbulim i rrallë, ndoshta një kokë nga një kolonë hermetike, u gjet në qendër të Athinës në një thellësi nga toka 1.5 metër, raportojnë mediat vendase....

Greqi: 2,835 raste të reja, 38 vdekje dhe 366 të intubuar

Rastet e koronavirusit janë në nivele veçanërisht të larta në vend, pasi 2,835 raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit, nga të cilat 15 u zbuluan pas...

Greqi: Do vidhte, vdes shqiptari 40-vjeçar gjatë përpjekjes për të shpëtuar.

Ngjarrja ka ndodhur dy ditë më parë ditën e enjte ku dy shqiptarë shkuan për të vjedhur një biznes, raportojnë mediat lokale. I vdekur në asfalt është...

Greqi : Ambasadorja Luela Hajdaraga viziton në spital Kryepeshkopin Janullatos.

Ambasadorja shqiptare në Athinë ka vizituar në spitalin “Evangjelizmos” të Athinës kryepeshkopin Anastas Janullatos, i cili ndodhet i shtruar për shkak se...

Pavlopulos komunikim me Kryepeshkopin e Shqipërisë Anastasios

Ish Presidenti i Republikës, Z. Prokopios Pavlopopoulos, kontaktoi me telefon Kryepeshkopin e Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, z. Z. Pavlopulos i uroi...