Category: Greqi

Greqi / Bëhet i njohur emri i shqiptarit që akuzohet për vrasjen e studentes

Media greke ka bere pak me pare te njohur emrin e nje nga autoret e vrasjes se studentes 21-vjeçare greke. Ai është Aleksander Lushaj, i cili ka pranuar edhe vrasjen...

Tragjedia me emigrantë: Tre të vdekur nga të ftohtit në kufirin greko-turk

Media greke njofton se nga te ftohit në fshatrat e Evros afër kufirit greko-turk, tre emigrantë kanë gjetur vdekjen. Agjencia turke Anatoli, ka raportuar se...

Vrasja e 63-vjeçarit shqiptar nga Agimi i Artë, reagon MEPJ: Të hetohet ngjarja

MEPJ ka reaguar pas vrasjes së 63 vjeçarit shqiptar Petrit Zilfe pak ditë me parë në zonën e Korfuzit në Greqi, ku është arrestuar një banor grek 44-vjeçar, i...

SOS : 10-të shqiptarë të vrarë në Greqi për 2018, si dhe 18 shqiptarë të vrarë në Greqi gjatë qeverisjes Rama (Lista)

Katër të vrarë brenda muajit dhe 18 gjatë qeverisjes Rama. Ambasada Shqiptare prej më se një viti pa përfaqësues të policisë shqiptare. Asnjë hetim nga ana e...

Greqi / Policia vë në pranga grekun që vrau 64-vjeçarin shqiptar

Ditë më parë policia vendase kishte deklaruar se kishte rënë në gjurmët e vrasësit që kishte vrarë shqiptarin 64-vjeçar në Korfuz, Sot 44-vjeçari nga...

Greqi / Shmanget arratisja e përgjakshme në spital! Shqiptari kishte përgatitur një arratisje spektakolar.

Policët e Atikës arritën të ndalonin arratisjen e përgjakshëm që kishte përgatitur shqiptari i dënuar me burg dhe që po vuan dënimin në burgun Koridalo të...

Greqi/ Arrestohen dy shqiptarë, rrëmbyen dhe mbanin peng një të mitur pakistanez në kërkim të një shpërblimi nga familja e tij

  Shpërblim nga familja e një 16-vjeçari nga pakistani kërkonte një bande kriminale shqiptare për të liruar të miturin e rrëmyer ditë më parë. Veprimi i...

Greqi / Gjenden tre trupa të coptuar emigrantësh në rrugë hekurudhore!

Pamje tmerri u panë nga udhëtarët e trenit në linjën hekurudhore në Komotini, ku tre trupa ishin prere dhe coptuar. Ata që kishin vdekur tragjikisht natën e...

Korfuz: Policia greke në gjurmët e autorëve të vrasjes 63-vjeçarit shqiptar

63-vjeçari shqiptar u gjet i vdekur të hënën në mëngjes me plagë të gjuetisë. Autoritetet kanë bërë arrestime dhe kanë vënë në pyetje njerëz të...

Gjykata Europiane gjobit Greqinë me 110.000 euro për torturat ndaj të burgosurve shqiptarë dhe bullgarë

Gjykata Europiane për të Drejtat e Njeriut i ka tërhequr “veshin” Greqisë në lidhje me trajtimin që ky shtet iu bën të burgosurve. Sipas asaj që konstaton...