Category: Greqi

Greqi / Vdes ne spital i burgosuri që ishte plagosur gjatë përleshjes

Një i burgosur e la frymën e tij të fundit sot pas një lëndimi të rëndë që pati gjatë një sulmi në burgjet e Agia Chania të shtunën e kaluar. Sipas një...

Sizmologu Tselentis: Në Athinë presim një tërmet 30 herë më të madh

“Ne kemi një gjigandë pranë nesh. Alkyonides. Në një moment, ata do të shpërthejnë, dhe pastaj mjerim, “tha Tchelentis. Drejtori i Institutit...

Greqi / Pushimet pranë detit, gjashtë të mbytur brenda pak orësh

Të dhënat  e fundit të mbytjes në Greqi janë shokuese, pasi vetëm sot në qytetet Volos, Preveza, Isthmia, Vouliagmeni dhe Kavalla, brenda disa orëve vdiqën...

Greqi / Në gjëndje kritike jeta e një të burgosuri pas episodit të përgjakshëm në burgun e Hanias

Një nga tre të burgosurit e huaj me kombësinë pakistaneze, të cilët u plagosën dje në pasdite gjatë përpalsjeve të egra me tre shqiptarë, në kohën e...

Greqi/Përplasje mes të burgosurve shqiptarë dhe pakistanez, tre të plagosur dërgohen ne spital

Përplasja midis të burgosurve shqiptarë dhe pakistanezë ka filluar në mesditën e së shtunës në burgun e Hanias, ku gjatë përleshjes në orën e ngrënies pati...

Greqi / Kishin fshehur drogë në makinë, gjatë ndjekjes hapin zjarr ndaj policisë, mes tyre dhe një shqiptar.

Sot në mbrëmje janë arrestuar nga policia ne në Amfilochia, një grek dhe një shqiptar. Gjatë ndjekjes në autostradën Ionia në Arta, policia ka bërë sinjal...

Greqi / Ju gjet në makinë 1 kg drogë, bie në pranga një 39-vjeçar shqiptar.

Sot policia pas një sinjalizimi në qytetin e Volos ka arrestuar një 39 – vjeçar në të cilin gjatë një kontrolli policia i gjeti ne makinë 950 kg kanabis ,...

Greqi / Arratisen dy shqiptar nga burgu Kasandra, policia në kërkim prej dy ditësh

Dy të burgosurit e Burgjeve Bujqësore të Kassandra Halkidiki kërkojnë Autoritetet. U arratisën para dy ditësh dhe nuk u paraqitën në numërimin e mëngjesit të...

Në Greqi rreth 11 mijë shqiptarëve ju refuzua të kalonin kufirin

Teksa numri i shqiptarëve që largohen nga vendi sa vjen e rritet, ka dhe nga ata që iu është ndaluar dalja jashtë shtetit. Sipas të dhënave të bëra publike nga...

Greqi / Sot betimet e 300 deputetëve në Parlament

Në orën 11.00 bëhet betimi i deputeve caktuar si datë për seancën inauguruese të mandatit të ri parlamentar, deputetë të që fituan në zgjedhjet e 7 korrikut...