Category: Intervistë

Milo: Ambasadorët s’mund të degradohen me urdhra ekzekutiv

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo komenton fyerjet dhe kërcënimet e kryeministrit Rama në drejtim të ambasadorëve. Në një intervistë për gazetën...

Ambasadorja gjermane: Prapa krizës politike janë lufta për pushtet, armiqësitë dhe frika e politikanëve

Për ambasadoren gjermane në Prishtinë, Angelika Viets kriza politike në Kosovë është pasojë edhe e armiqësive të vjetra e egoizmave partiakë. Megjithatë në...

Ndocaj: Zgjedhjet e 25 Qershorit ishte të organizuara dhe të kontrolluara nga pushteti.

Intervistoi Alban DACI/ Kreu i PBDKSH z, Eduart Ndocaj në intervistën dhënë Alban Dacit për llogari të portalit Focus News, thekson se këto zgjedhje ishin...

Intervista – Zëvendësambasadori amerikan: Shqipëria është një vend ku mungon dëshira për të bërë biznes, ndërsa korrupsioni është shumë i përhapur

Intervisa nga  Rudina HOXHA Të bësh sistemin e drejtësisë të funksionojë në një mënyrë më efikase, të efektshme dhe të drejtë do të jetë kritike për...

Ambasadori Italian : Shqipëria shfrytëzon burimet natyrore dhe koston e punës, por jo kapitalin

Flet z. Alberto Cutillo, ambasadori i ri italian në Shqipëri Vendet e Ballkanit Perëndimor formojnë një rajon shumë të identifikueshëm, por që ndërkohë nuk...

Paskal Milo: Rama, projekt për asgjësimin e së majtës

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo e konsideron të frikshme fitoren e PS-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Në një intervistë për gazetën...

Nishani: Votat u blenë në gjithë Shqipërinë, u ndryshua rezultati i zgjedhjeve!

Presidenti në detyrë Bujar Nishani ka bërë akuza të forta ndaj procesit zgjedhor që Shqipëria mbajti më 25 qershor, duke folur se pati shit-blerje të votës....

De Biasi flet pas largimit nga kombëtarja: Ja kur vendosa të largohem nga Shqipëria

Pas zyrtarizimit të “divorcit” me Kombëtaren shqiptare, Xhani De Biazi ka treguar edhe në mediat e vendlindjes së tij etapat që sollën këtë fund të...

Ta zgjidhim krizën me dialog dhe me mjete politike

Në intervistën me gazetarin Llambi Kallço në tv “Adria Net” në Durrës, drejtuesi i lëvizjes ‘Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, propozoi që drejtuesit e...

Kokëdhima: Në fund të marsit mbyllim anëtarësimet te ZGJIDHJA

Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes,  pas takimit me simpatizantët e PS-së në Vlorë, u shpreh optimist për përkrahjen e gjerë që gëzon në bazë. Presionet...