Category: Korrupsion

Kthimi i ligjit për Teatrin, Abilekaj: Brohoritjet për fitore janë të parakohshme, reagimi i Veliajt inatçor

Gazetari Enton Abilekaj i  ftuar në Fax News u shpreh se veprimi i presidentit Meta për të mos dekretuar ligjin pritej. Por sipas tij brohoritjet për fitore janë...

Artur Nura : Dy standardet e Himarës turistike sipas eksperiencës time!

Kete vit kalova një jave pushime familjare ne bregun e Himarës dhe siç na është bere zakon tashme plazhi ne Jug, behet duke ndërruar plazhet e shumte çdo dite...

Turpi:O shtet pse po i vjedh kontributet e emigranteve ne Greqi?

Nje pyetje që për shumë vite me radhë pret një përgjigje nga politika shqiptare, por edhe nga qeveria e sotme, që kur ishte ne opozitë kishte premtuar me të...

Ishulli i Sazanit 20 vjet nën këmbët e Italisë

Kanë kaluar mbi 20 vjetë që ishulli i Sazanit u dha Italise në mënyrë të paranueshme, kundrejt një kredie të marrë nga ish qeveria e asaj kohe. Kryeministri...

Adriatik Llalla arrestohet këto ditë, në radhë Ilir Meta, Sali e Shkelzen Berisha, Genc Ruli, Ilir Beqja, Sokol Dervishaj dhe “peshqit” e tjerë të mëdhenj

Ish Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të arrestohet këto ditë. Lajmin e ka paralajmëruar 1 muaj më parë “Pamfleti”, dhe tashmë me gjysmë zëri po...

Skandal: Gjyqtarja që la në burg 11 kuksianët është gruaja e shefit të Policisë

Alma Ahmeti, që ka dhënë vendimin ndaj 23 kuksianëve duke lënë në burg 11 prej tyre, transmenton Hashtag.al, është bashkëshortja e shefit të Komisariatit të...

Niveli i korrupsionit, Shqipëria e 91-ta në botë

Transparency International ka publikuar një raport në lidhje me indeksin global të korrupsionit. në këtë indks është edhe Shqipëria. Shteti ynë ynë renditet...

Ambasada në Athine vend pune. Drejtoresha e MPJ shkel ligjin, emëron sekretare nje emigrante.

Prej shumë vitesh me dhjetra femije emigrantësh mbarojnë studimet në vendet e BE, po edhe disa dhjetra të tjerë në Shqipëri për dipllomaci. Por asnjë nga këta...

Ish-studentja trondit Parlamentin: Unë nuk do të kem fuqinë të ndryshoj Shqipërinë, as pushtetarët, kam fuqinë të ndërtoj mikrobotën time…

Lindita Çela/ Pasi studioi shkenca politike në Romë, Rigerta Loku u kthye të bëjë një ndryshim në vendlindjen e saj, por dyert e mbyllura prej politikës e...

“Mëkatarët” e korrupsionit…Institucionet që janë denoncuar më shpesh

Ndërtimet pa leje janë shqetësimi më i madh i shqiptarëve në dy vitet e fundit. Të dhënat në raportin e fundit që përfshijnë denoncimet e portalit “Stop...