Category: Korrupsion

Adriatik Llalla arrestohet këto ditë, në radhë Ilir Meta, Sali e Shkelzen Berisha, Genc Ruli, Ilir Beqja, Sokol Dervishaj dhe “peshqit” e tjerë të mëdhenj

Ish Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të arrestohet këto ditë. Lajmin e ka paralajmëruar 1 muaj më parë “Pamfleti”, dhe tashmë me gjysmë zëri po...

Skandal: Gjyqtarja që la në burg 11 kuksianët është gruaja e shefit të Policisë

Alma Ahmeti, që ka dhënë vendimin ndaj 23 kuksianëve duke lënë në burg 11 prej tyre, transmenton Hashtag.al, është bashkëshortja e shefit të Komisariatit të...

Niveli i korrupsionit, Shqipëria e 91-ta në botë

Transparency International ka publikuar një raport në lidhje me indeksin global të korrupsionit. në këtë indks është edhe Shqipëria. Shteti ynë ynë renditet...

Ambasada në Athine vend pune. Drejtoresha e MPJ shkel ligjin, emëron sekretare nje emigrante.

Prej shumë vitesh me dhjetra femije emigrantësh mbarojnë studimet në vendet e BE, po edhe disa dhjetra të tjerë në Shqipëri për dipllomaci. Por asnjë nga këta...

Ish-studentja trondit Parlamentin: Unë nuk do të kem fuqinë të ndryshoj Shqipërinë, as pushtetarët, kam fuqinë të ndërtoj mikrobotën time…

Lindita Çela/ Pasi studioi shkenca politike në Romë, Rigerta Loku u kthye të bëjë një ndryshim në vendlindjen e saj, por dyert e mbyllura prej politikës e...

“Mëkatarët” e korrupsionit…Institucionet që janë denoncuar më shpesh

Ndërtimet pa leje janë shqetësimi më i madh i shqiptarëve në dy vitet e fundit. Të dhënat në raportin e fundit që përfshijnë denoncimet e portalit “Stop...

Trishtim shqiptar i përshkallëzuar në kufinjtë depresionit

Nga KOLEC TRABOINI Qytetarët shqiptarë në përditshmëri dëgjojnë lajme që ua shkallojnë trurin. Lajme që të krijojnë sindromën e njerëzve që jetojnë jo...

Skandali/ Kryeministria, Selia e PD dhe PS, vite të tëra pa paguar energjinë elektrike

Kush thotë që në Shqipëri para ligjit të gjithë janë të barabartë mashtron me të madhe. Kush thotë që do bëj shtet është një sharlatan dhe asgjë më...

Rama: I madh e i vogël, të ngremë krye ndaj fenomenit të korrupsionit

Kryeministri Edi Rama ka ftuar të gjithë qytetarët të denoncojnë çdo veprim të paligjshëm të punonjësve të shtetit, ndërsa bën të ditur se po punohet për...

“Furtunë” arrestimesh së shpejti, zbardhet raporti i DASH për drejtësinë dhe politikën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar tërmet në drejtësinë dhe politikën shqiptare, me reformën në drejtësi. Departamenti Amerikan i Shtetit ka...