Category: Korrupsion

Policia heton për korrupsion ish-kryeministrin e Maltës

Policia zhvilloi sot një hetim në shtëpinë e ish-kryeministrit të Maltës, Joseph Muscat, në kuadër të kërkimit të korrupsionit për dhënien e menaxhimit të...

Biznesmeni i njohur apel kryeministrit: Di ndonje menyre si te sillemi me keta mostrat e OSSHE?!

Sic ju kemi njoftur ne shkrimet e meparshme, OSSHE vazhdon te mos njohe gjuhen zyrtare te komunikimit me shkresa me klientet e saj dhe per me teper ata te medhejnte...

A.K.U një instrument biznes prishësh apo kujdestar standardesh? A do të reagojë ministri Bledi Çuci?

Nga Artur Nura/ Së fundi për arsye objektive lexoj një denoncim te biznesmenit te njohur Nikollaq Neranxi ne lidhje me kripen e Himalajës dhe qe te cilit i është...

Biznesmeni i njohur denoncon AKU: bllokohet Neranxi qe te shese dikush tjeter…

Institucionet shteterore qe i sherbejne vetem klienteve te pushtetit dhe sabotojne punen e kritikeve te tij! Nga Nikollaq Neranxi Te dashur miq! Dua te bej publike nje...

Skandali/ Punonjësi SH.I.SH, emërohet kryekonsullor në Athinë

Skandali i radhës vjen nga Athina ku Ambasadorja Adriana Hobdari ka bërë lëvizjet e radhës në kundërshtim me çdo ligj te Republikës së Shqipërisë, por mbi...

Mesazhi i Emigrantëve Shqiptarë në Greqi: Refuzojnë “Samitin e Dytë të Diasporës”

Emigrantët shqiptarë në Greqi kanë vendosur të mos bëhen pjesë e Samitit të Dytë të Diasporës, që do të mbahet më 28 shkurt – 2 Mars në Tiranë dhe...

Skandali i të burgosurve shqiptarë: Një e treta për drogë, “lirohen” vrasësit dhe përdhunuesit

Shqipëria është një vend ku lajmet nga kronika nuk mungojnë thuajse asnjë ditë, me burrin që vret gruan, të mitur që abuzohen seksualisht, vjedhje, kultivim...

Kthimi i ligjit për Teatrin, Abilekaj: Brohoritjet për fitore janë të parakohshme, reagimi i Veliajt inatçor

Gazetari Enton Abilekaj i  ftuar në Fax News u shpreh se veprimi i presidentit Meta për të mos dekretuar ligjin pritej. Por sipas tij brohoritjet për fitore janë...

Artur Nura : Dy standardet e Himarës turistike sipas eksperiencës time!

Kete vit kalova një jave pushime familjare ne bregun e Himarës dhe siç na është bere zakon tashme plazhi ne Jug, behet duke ndërruar plazhet e shumte çdo dite...

Turpi:O shtet pse po i vjedh kontributet e emigranteve ne Greqi?

Nje pyetje që për shumë vite me radhë pret një përgjigje nga politika shqiptare, por edhe nga qeveria e sotme, që kur ishte ne opozitë kishte premtuar me të...