Category: Kryesore

Bushati-Kotzias: 9-te çështjet për zgjidhje, si dhe vizita e kryeministrit grek në Tirane

Si gjithmonë për të tilla çështje kombëtare që mbahen ne “sekretin ekstrem” i mësojmë nga mediat e huaja. Edhe këtë radhë është portali më i madh grek...

Shpërthen Dosti : Një Kombëtare për t’u harruar një orë e më parë

Edmond Dosti ish lojtari i Partizanit i viteve 90-të dhe i kombëtares , golëshunesi më i mirë me 21 gola me 1993, por deri me sot mbetet si një nga golshënuesit...

Shqiptari denohet me 108,5 vjet burg, por ben vetëm 8,5 vjet

Ai u lirua nga ligji i Paraskevopulos – Ai nuk u dëbua nga vendi sepse ai aplikoi për azil Eshte gazeta protothema.gr qe zbulon sot. Një 36 -vjeçar shqiptar me...

Leksionet e Ramës për emigracionin nje mashtrim apo nje padituri?

Shpetim Zinxhiria/ Pak ditë më parë kryeministri Rama dha një leksion për emigracionin shqiptar, duke krahasuar braktisjen e vendit nga shqiptarët njellojë me...

Raporti i Pew Research: Ja sa shqiptarë jetonin jashtë në 2017-n, 40% e popullsisë ka ikur

Në vitin 2017 ishin 1,150,000 njerëz të lindur në Shqipëri, që po jetonin në shtete të tjera. Të dhënat janë publikuar nga Pew Research Center, i cili ka...

Skandali Made in Albania: Rama kthen ne kufi 30 shqiptar te komunitetit Çam

Është Portali News Bomb.gr që ka publikuar lajmin për kthimin e nje autobuzi qe po udhetonte nga Qaf Bota per ne Thesprotia, për të pare varret e te afermit te...

Fax News zbulon skandalin, oficeri i përjashtuar për spiunazh, pjesë e grupit të negociatorëve për “Paktin detar”

Grupi i ekspertëve, pjesë e ministrisë së jashtme që po negocion marrëveshjen e detit me Greqinë është i infektuar nga persona me integritet të ulët...

Fax News zbulon skandalin, oficeri i përjashtuar për spiunazh, pjesë e grupit të negociatorëve për “Paktin detar”

  Grupi i ekspertëve, pjesë e ministrisë së jashtme që po negocion marrëveshjen e detit me Greqinë është i infektuar nga persona me integritet të ulët...

Komisioni: Hapen portat e BE-së për Maqedonine dhe Shqipërinë

Johannes Hahn: Komisioni Evropian do të propozojë për shtetet anëtare, ndoshta deri në verë, hapja e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe...

Koka: Po marrin amnistinë drejtuesit e policisë të përfshirë në kultivim hashashi

Gazetari Bledian Koka i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, thotë se me sistemin e vettingut në polici, do të shpëtojnë të pa prekur të gjithë ata drejtues...