Category: Politika

Made in Albania : Prokurorja e Përgjithëshme Marku nis hetimet, kush nxori pergjimet e Vangjushit

Në këtë vend të çuditshëm ndodh edhe kjo. por… Në emisionin “Java” mbrëmjen e sotme, zëdhënësi i Prokurorisë së Përgjithshme Denion Ndrenika,...

Braktisja e madhe, 560 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në vendet e BE-së nga 2008, rekord në Ballkan

Në dhjetë vitet e fundit 560 mijë shqiptarë janë pajisur për herë të parë me leje qëndrimi në vendet e Bashkimit Europian, sipas të dhënave të publikuara...

Rama i “Made in Albania-s”, nuk i ndahet shpifjes: Vese vese kjo dynja, kanë dalë mendsh nga mllefi

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar akuzat e opozitës për goditjet më të fundit të policisë dhe ligjin e ndalimit të bixhozit. Kryeministri përmes një postimi...

Drejtori i “Telegraf”, Engjëll Musai: Ngjarje si ajo e “Babales” përdoren për të larguar vëmendjen e qytetarëve nga problemet e vërteta

Engjëll Musai, drejtori i gazetës  ‘Telegraf’ i ftuar në emisionin “Natë me Xhaxhiun” në Fax News tha se kjo që po ndodh në vendin tonë ku gjithë...

“Çamëria ndihmoi nazistët”, Idrizi i përvishet Presidentit grek: “Çështja Çame është një çështje nderi” për ju

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka raguar pas deklaratave të Presidentit të Greqisë Pavlopulos lidhur me Çamërinë. Pavlopulos i...

Mesazh i ashpër i Pavlopulos: Shqipëria të pranojë të kaluarën naziste të Çamërisë

Edhe nje tjetër paralajmërim i fortë në drejtim te Shqipërisë, “për të pranuar të vërtetën historike të dokumentuar të së kaluarës naziste të...

Koco Kokedhima: Çështja Çame dhe kufijtë tanë janë të patjetërsueshëm

Në një konferencë për shtyp, ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias, u ankua se qenkan bllokuar negociatat me Shqipërinë për shkak të kontradiktave mes...

Koço Kokëdhima: Rruga e Kombit, qeveria dhe PD tradhtojnë popullin

Turp! Nga Miloti deri në Kukës qeveria ka rreshtuar policinë. Forcat speciale janë vendosur në çdo karburant, si dhe në hyrje e në dalje të tunelit të...

Plumba në shtëpinë e gazetares, politika ngrihet në këmbë

Politika shqiptare është ngritur në këmbë pas sulmit me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala. I pari që regoi dhe dënoi ashpër këtë sulm...

Koço Kokëdhima: Qeveria punon kundër popullit

Kryetari i partisë ZGJIDHJA Koço Kokëdhima, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” është shprehur se kjo qeveri vetëm punon kundër interesave të...