Category: Politika

Z.Kryeministër, çdo bisedim me Greqinë për kufirin është antikushtetues

Nga Shaban Murati/ Qysh kur ka nisur zyrtarisht në nëntor 2017 seriali i dytë brenda dekadës i bisedimeve midis MPJ të Shqipërisë dhe MPJ të Greqisë për të...

Ëngjëll Musai: Deputetët dhe ministrat, miliarderë në pushtet, milionerë në pension

Shqipëria është i vetmi vend në Evropë që nuk ka të përcaktuar me ligj “Minimumi Jetik” gjë që do të detyronte pushtetin qendror, atë lokal dhe të...

Diaspora nuk është parti politike as organizate terroriste zoti Rama

E Paprecedente kjo sjellje e kryeministrit shqiptar për ndalimin e protestës së Diasporës, një veprim anti-demokratik për një vend që kërkon te antarësohet në...

Erion Veliaj kundër Edi Ramës, lufta nisi…

Me fitoren e zgjedhjeve i vetëm, Edi Rama u duk më i fortë se kurrë. Me 74 deputetë të PS dhe 4 deputetë të aleatëve të fshehtë, ai shfaqet si një mbret i...

Made in Albania : Prokurorja e Përgjithëshme Marku nis hetimet, kush nxori pergjimet e Vangjushit

Në këtë vend të çuditshëm ndodh edhe kjo. por… Në emisionin “Java” mbrëmjen e sotme, zëdhënësi i Prokurorisë së Përgjithshme Denion Ndrenika,...

Braktisja e madhe, 560 mijë shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në vendet e BE-së nga 2008, rekord në Ballkan

Në dhjetë vitet e fundit 560 mijë shqiptarë janë pajisur për herë të parë me leje qëndrimi në vendet e Bashkimit Europian, sipas të dhënave të publikuara...

Rama i “Made in Albania-s”, nuk i ndahet shpifjes: Vese vese kjo dynja, kanë dalë mendsh nga mllefi

Kryeministri, Edi Rama ka komentuar akuzat e opozitës për goditjet më të fundit të policisë dhe ligjin e ndalimit të bixhozit. Kryeministri përmes një postimi...

Drejtori i “Telegraf”, Engjëll Musai: Ngjarje si ajo e “Babales” përdoren për të larguar vëmendjen e qytetarëve nga problemet e vërteta

Engjëll Musai, drejtori i gazetës  ‘Telegraf’ i ftuar në emisionin “Natë me Xhaxhiun” në Fax News tha se kjo që po ndodh në vendin tonë ku gjithë...

“Çamëria ndihmoi nazistët”, Idrizi i përvishet Presidentit grek: “Çështja Çame është një çështje nderi” për ju

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka raguar pas deklaratave të Presidentit të Greqisë Pavlopulos lidhur me Çamërinë. Pavlopulos i...

Mesazh i ashpër i Pavlopulos: Shqipëria të pranojë të kaluarën naziste të Çamërisë

Edhe nje tjetër paralajmërim i fortë në drejtim te Shqipërisë, “për të pranuar të vërtetën historike të dokumentuar të së kaluarës naziste të...