Category: Futboll

Juventus përgatit 126 milionë euro për të transferuar 3 lojtarë

Edhe pse kanë mundësinë të dalin fitues në tre kompeticione të rëndësishme (Kampionat, Kupë dhe Champions), skuadra e Juventusit po planifikon të fuqizohet...

Legjendat që kanë shënuar 500 gola me të njëjtën fanelë

Me golin e shënuar në sekondat e fundit në “El Clasicon” e fundjavës, Lionel Messi i dha tre pikë Barcelonës, rihapi garën për La Ligan dhe arriti kuotën e...

Gabimet në Superiore, Duka: Do ketë largime

Sot, Federata Shqiptare e Futbollit po zhvillon një mbledhje për një nismë e marrë nga presidenti Armando Duka për çeljen e një akademie arbitrimi. I pari që...

De Biasi: Jam i qetë, po punojmë mirë

Sot pasdite në orën 17,00, në kompleksin sportiv në Bad Waltersdorf, trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi, ka dhënë një konferencë për shtyp të programuar,...

Liga Superiore, të gjitha ndeshjet luhen të hënën

Pas një sërë ndryshime dhe shtyrjesh, është vendosur që Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit t’i luajë të hënën të gjitha ndeshjet e...

De Biasi: Do më pëlqente të drejtoja Italinë

Lajmet që flasin për një përforcim të kandidaturës së Gianni De Biasit për të marrë drejtimin e Italisë pas përfundimit të Euro 2016 nuk e kanë lënë...

Partizani – Tirana, historia përballë…

Bashkim TUFA /  Sot, në orën 18:00, në fushën e stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”, zbret në fushë historia… Për javën e 24-t të Kampionatit 77-të...

“Muri i Turpit” që ndan Ballkanin

Jorgo STAMKU / Pse Hungaria vendosi për të ndërtuar kufirin me Serbinë një gardh 175 kilometra e gjatë dhe katër metra të lartë? Kush mbështet veprimet e...

Dosti: Duro duhet të sulmojë më shumë

“Tifozët e kuq, më të mirë në botë. Dridhem kur i shikoj nga ekrani” Golashënuesi i 1993-ish me te kuqtë thotë se në mesfushë duhet një Pano...

Si do të ishte Shqipëria sikur…

Ku janë lojtarët shqiptarë të cilët refuzuan të luajnë për ekipin kombëtar të vendit të tyre?. Ajo që e bëri Shqipërinë të dielën e kaluar ishte diçka...