Category: Sporti

Talenti i PSG-së Ardian Krasniqi i bashkohet Shqipërisë

Futbollisti shqiptar që luan tek të rinjtë e skuadrës së famshme franceze, PSG, Ardian Krasniqi i ka thënë PO ftesës së Federatës Shqiptare të Futbollit...

De Biazi: E pres me ankth Norvegjinë

Xhani De Biazi arriti dje fitoren e tij të gjashtë, dhe njëkohësisht fitoren më të thellë, që kur ka marrë drejtimin e përfaqësueses sonë, në Nëntor të...

Inter 9 milionë euro për Granit Xhakën

Aventurës së mesfushorit zvicerian me origjinë shqiptare, Granit Xhaka te Borussia po i vjen fundi. Sezoni i tij i parë në Bundesliga po rezulton i dështuar,...

Ish-futbollisti Netzer rikujton barazimin mes Gjermanisë dhe Shqipërisë

Ish-futbollisti i famshëm i përfaqësueses së Republikës Federale Gjermane të viteve ’60-’70, ka kujtuar edhe një herë atë barazim që përfaqësuesja e tij...

De Biazi: “Nuk e prisja vendin e dytë”

Numri një i kuqezinjve ka pranuar dje se skuadra e tij ka bërë gjëra të mira këto 5 ndeshje të para dhe se vendi i dytë është një arritje disi e papritur....

Salihi ngrin Oslon! Shqipëria vendin e dytë…

Stadiumi “Ulevall”, Oslo NORVEGJI-SHQIPERI  0-1 Ndeshje e jashtëzakonshme e Shqipërisë në Ullevaal. Me një gol të mrekullueshëm të shkodranit të sulmit...

Mesfushori norvegjez: Shqipëria, tepër e rrezikshme

Mesfushori i kombëtares norvegjeze, Markus Henriksen, në një intervistë për faqen e “FIFA”-s, paralajmëroi se ndeshja kualifikuese me Shqipërinë do të jetë...

Papa merr fanelën e skuadrës së zemrës

Zgjedhja “surprizë” si Papë e Kardinalit argjentinas Jorge Bergoglio kapi disi pa përgatitur mediat botërore. Këto të fundit menjëherë nisën të hulumtojnë...

De Biazi zgjedh 25 lojtare kundër Norvegjisë

Trajneri Xhani De Biazi zbardhi dje në orët e vona të mbrëmjes listën prej 25 lojtarësh, të thirrur për ndeshjet kundër Norvegjisë (22 mars, në Oslo, për...

U rrita duke admiruar Ronaldon, tani ëndërroj Botërorin me Shqipërinë

Lojtari i Valladolid, i lindur në Kosovë e me pasaportë gjermane, po garon me kohën për t’u pajisur me pasaportë shqiptare për të qenë gati ndaj Norvegjisë...