Ngërçi politik, Basha takim me Berishën, pritet mbledhja e kryesisë

817

Pas takimit 50-minutësh me aleatët parlamentarë, kreu i opozitës Lulzim Basha i është drejtuar zyrës së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Ende nuk dihet se cili do të jetë qëndrimi që do të mbajë opozita pas takimit të kryedemokratit Basha një ditë më parë me zyrtarin e DASH, Hoyt Brian Yee, dhe propozimit të bërë nga ky i fundit.

Këto janë orë vendimtare për arritjen e konsensusit, por përpara vendimit final, Basha është konsultuar me ish-kreun e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

 

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: