Shpetim Zinxhiria

Po lahej në pishinë, humb jetën 12-vjeçari

KUKËS- Një 12-vjeçar është mbytur në Kukës, teksa po lahej në një pishinë. Ende nuk dihen detaje për këtë ngjarje të rëndë. Policia ka shkuar në...

Athinë / Në Nea Zmirni arrestohet Endrit Bacaj i arratisuri i tretë

Liria e shqiptarit 35 vjeçar nga Fieri nuk zgjati më shumë se tre ditë, që nga dita e hënë ku në orët e para të mëngjesit bën të mundur arratisjen...

“Elbasan Arena” mbulohet me breshër, anulohet ndeshja testuese e Kombëtares me Shpresat

Pasditen e kësaj fundjave në orën 17:00, ishte planifikuar që Kombëtarja të zhvillonte në stadiumin “Elbasan Arena” një ndeshje testuese me ekipin U-21 të...

Skënder Gega “lamtumirë” Partizanit, ikën nga drejtimi i ekipit

Partizani dhe Skënder Gega kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin. Ky është lajmi befasues i raportuar nga “Supersport”. 55-vjeçari, i cili mori drejtimin...

Shqipëria JO, ekstradimit të Matës, akuzuar për vrasjen e avokatit grek në Greqi

Është portali i Ministrisë së Drejtësisë së Greqisë që sipas Drejtorisë së Sigurisë të Atikës, bën të ditur se Eno Mata i arrestuar dy ditë më parë...

Greqi / Sot në dy burgjet greke një i vdekur dhe dy shqiptarë të arratisur

Sot në mbrëmje dy të burgosur shqiptarë arritën të iknin nga burgu i Avlona pas orës 21.30  në mbrëmje. Një i burgosur ka kapërcyer telat me gjemba mbi...

Greqi / “Cosa Nostra” nuk u paraqit në gjyq, sepse mungonin në sallë përfaqesues të shtetit shqiptar.

Klodian Lekocaj i etiketuar si “Cosa Nostra” kishte gjyqin më 21 maj po nuk u paraqit, për shkak se në sallë mungonin përfaqesues te shtetit shqiptar. ai me...

Marrëveshja me Frontex hyn nesër në fuqi, BE: Shqipëria, vendi i parë jo anëtar me një marrëveshje të tillë

ATSH/- Marrëveshja për menaxhimin e përbashkët të kufirit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian hyn në fuqi nesër. Këshilli i Bashkimit Europian njoftoi hyrjen...

Çpo ndodh me bllokimin e 700 pasaporta dhe 400 karta idenditeti të shqiptarve në Greqi?

Shtet ku je… Kur do të bëhesh me kuptimin e plotë të fjalës si i tillë? Askush nuk po mban përgjegjësi për bllokimin e 700 pasaportave dhe të 400 kartave...

Festa e Pashkëve, shtatë mijë emigrantë kthehen nga Greqia

Është rritur në doganën e Kapshticës, fluksi i emigrantëve që kthehen në atdhe për Pashkë. Mësohet se vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë nga...