Shpetim Zinxhiria

Greqi / Pesë muaj për të rinovuar pasaportën, kjo është çmënduri zoti Rama…!

Nga Athina Shpetim Zinxhiria / E pabesueshme por një realitet. Nuk është shpifje por një çmënduri alla-shqiptaçe me protagonistë konsullatë dhe kompaninë...

Greqi : Arrestohet shoferi shqiptar pasi aksidentoi për vdekje fëmijën dhe braktisi atë.

Ngjarrja ka ndodhur sot në Korinth rreth orës 18.00 të ditës së sotme. Shoferi shqiptar 55-vjeçar B. J, nga Vlora edhe ky banues po në periferi të këtij qyteti...

Arestohen tre shqiptarë për hyrje të paligjshme dhe për vjedhje të 94 kg bimë mjekësore

Arrestohen tre shqiptarë për hyrrje të paligjshme dhe për shkelje të masave të COVID-19 Tre shqiptarë të moshave 33, 29, 29 dhe 28 vjeç, janë arrestuar tre...

Greqi : Helikopteri i NATO-s rrëzohet në Kefalonia – 6 pasagjerë të zhdukur

Rreth orës 9 të mbrëmjes mediat greke raportonin për një helikopter të NATO-s ishte zhdukur në zonën Kefalonias nga radari rreth 85 km larg dhe në zonën FIR...

Burgim të përjetshëm për 52-vjeçarin shqiptar që vrau dhe varrosi vajzën e tij në Korfuz

Krimi ndodhi në natën e Vitit të Ri dhe tronditi mbarë publikun në natën e parë të 2019. Burgim të përjetshëm për 52-vjeçari ka dhënë Gjykata e...

Greqi: Mediat e raportojnë vdekjen e shqiptarit me 5 ditë vonesë

Kanë kaluar 5 ditë nga vdekja e shqiptarit në burgun e Melandrionos dhe sot media vendase raporton vdekjen e 37-vjeçarit, baba i pese femijeve, i cili kishte pesë...

Vdes ne burg nga dhëmbi 37 vjeçari shqiptar

Për disa nuk ka ringjallje, por vetëm vdekje. Eshte vdekja e dyte brenda dy javeve në burgjet greke, një vdekje kjo e fundit qe duhet hetuar përse shqiptari u la...

Shqiptarët ndalohen në kufi, Ambasada e Greqisë në Tiranë del me një njoftim dhe akuzon edhe mediat shqiptare.

Kë duhet të besojmë ato qe ne shohim në kufi apo njoftimin e ambasades së Greqisë që përgenjështron. Pas gjithë konfuzioneve në kufi të transmentuara nga...

Greqi / Ministri i Emigracionit dhe Azilit: Sigurim shendetësor i përkoshëm për refugjatët dhe emigrantët

Duhet që të binte ky virus që më në fund të kuptohej se edhe refugjatët dhe emigrantët janë njerëz dhe se ata kanë nevojë për sherbim shendetësor. Njoftimi...

Rama publikon kurbën e CoVid-19 në Shqipëri, tregon “çelësin e suksesit”.

Edhe pse në Shqipëri vijojnë të shtohen dita ditës rastet e reja të infektimit me koronavirus, kurba e përhapjes së CoVid-19 vijon të jetë relativisht e ulët...