Category: Aktualitet

RAMA : U DESH PROTESTA, TË KUPTOJA QË TË VERBËRIT NUK KANË KUSHTET MINIMALE

Kryeministri Edi Rama ka thirrur në një mbledhje të jashtëzakonshme rektorët dhe dekanët e universiteteve lidhur me 8 pikat e kërkuara nga studentët për t’u...

Rama: Protesta i dha një shuplakë qeverisë, grusht opozitës!

“Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një shpresë shoqërisë”. Kështu deklaroi nga salla e Kuvendit kryeministri Edi Rama, në një...

Alarmante: Shqiptarët renditen të 4-t në botë për t’u larguar nga vendi i tyre

Shqiptarët renditen të 4-t në botë për t’u larguar nga vendi i tyre. Kjo e dhënë është publikuar nga kompania e sondazheve Gallup, sipas së cilës Shqipëria...

Trondit KLSH-ja : 24% e buxhetit “shpërdorohet”, 1 miliard euro shkelje për 9 muaj

Vetëm për nëntë muajt e parë të vitit, Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar shkelje financiare të sektorin publik në vlerën e gati 1 miliard eurove. Kjo...

Berisha për vrasjet në Greqi: “Racizëm primitiv, të ndërhyjnë ndërkombëtarët për hetim të pavarur”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashper pas serise se vrasjesve te emigranteve shqiptare ne Greqi, duke kerkuar me urgjence nderhyrjen e nderkombetareve prane...

Anastasios kundër Patriarkanës të Moskës…!

Një ndjenjë negative, përshtypje delikate dhe debate të gjalla në sfond janë për shkak të pretendimit të Kishës së Shqipërisë që Patriarkana e Moskës ka...

Elvira Dones: Shqipëria po vdes, Rama shuajti çdo shpresë të shqiptarëve

Shkrimtarja Elvira Dones, një mbështetëse e fuqishme e Edi Ramës, në kohën që ai ishte në opozitë, ka bërë një status pesimist për të ardhmen e...

Greqi/ Anija shqiptare përplaset në zonë shkëmbore të Lefkadës

“Koravi”, anije transporti me flamur shqiptar në mëngjesin e dites se premte eshte përplasur në bregun shkëmbor ne Lefkada. Në bordin e anijes ndodheshin tete...

Reagon gazetari Agim Pipa: Nuk kam përse i dal zot shkelësve të të drejtave themelore të njeriut.

Gazetari  Agim Pipa ka reaguar në rrjetin social lidhur mbi ngjarrjet e fundit, për fëmijët që udhetojnë ne kembe per te shkuar ne shkollë, po edhe per sherbimin...

Greqi : Zbulohen 5 vrasje të tjera të emigrantëve shqiptarë, ne 176 numri i viktimave

Rritet lista e emigranteve shqiptarë te vrare në token helene, pasi dalin ne drite edhe 5 vrasje të tjera që i përkasin periudhës 2002-2007, duke e rritur numrin...