Category: Aktualitet

Dorëzohet Rama: Shqipëria s’është gati për tu bashkuar me BE

Kriza politike në vend ka shtuar edhe më tej skepticizmin e vendeve të Bashkimit Europian nëse Shqipëria është vërtet gati të hapë negociatat. Fati i...

Ndodhi dhe kjo: Del fotoja “historike”, Rama, Tahiri, Gjushi dhe Klosi festojnë në dasëm tek Avdylajt

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një foto në Facebook, ku është kryeministri Edi Rama, sëbashku me ish-ministrin Salimir Tahiri, kryebashkuan e Durrësit...

Gazetari i Bild: Nesër përgjimet të tjera të reja

Gazetari i të përditshmes më të madhe gjermane, Bild, Peter Tiede, paralajmëron publikimin e të tjera përgjimeve nesër pasdite. Ai shkruan në Facebook se ka...

Shërim përmes lirisë pozitive, kjo na duhet ne shqiptarëve

Nga Azem Parllaku / Frika dhe interesi, janë dy forca që i bashkojnë njerëzit. Qytetarët e Shqipërisë, janë vetë ata që vendosin se, cili është interesi i...

Bie nga skela ku po punonte, vdes 43-vjeçari

Burime nga policia bëjnë të ditur se M.SH, 43 vjeç ka ndërruar jetë në spital pasi është rrëzuar nga skela. Si pasojë e dëmtive në trup 43-vjeçari nuk ka...

Rama mesazh demokratëve/ “Sa të keni ata drejtues nuk largohem”

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Korçës ku prezantoi kandidatin e PS-së për këtë qytete, Sotiraq Filon përcolli një mesazh për të gjithë demokratët. Sipas...

Qytetarja nga Korça: Policia na tërhoqi zvarë! Rama u fsheh si miu…

Një qytetare nga Korça pretendon se është dhunuar nga policia, teksa ajo ishte duke protestuar në aksin rrugor Korçë-Bilisht. Sipas qytetares, shteti është...

“Po heshtin sikur nuk ka ndodhur gjë”, denoncimi:Vdes një nga badigardët e Ramës, tjetri në gjendje të rëndë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka nxjerrë një  denoncim paraditen e sotme, në lidhje me kryeministrin Edi Rama.Berisha shkruan se ekskorta e Ramës është...

Ekspertët: Nga Shqipëria po ikin njerëzit me standard jetese

Statistikat për fenomenin e emigracionit nga Shqipëria janë shqetësuese. Sipas ekspertëve emigrimi i viteve të fundit dallon nga ai viteve 90-të. Gjatë vitit...

Harroheni Shqipërini që dini. DW: Mund të bëhet një vend masiv i refugjatëve të Evropës

Harroheni Shqipërinë që dini. Me këtë qeveri së shpejti vendi ynë do ketë fatin e Greqisë, do të bëhet hambari i Evropës për refugjatët e mjerë.Prania e...