Category: Intervistë

Paskal Milo: Rama, projekt për asgjësimin e së majtës

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo e konsideron të frikshme fitoren e PS-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Në një intervistë për gazetën...

Nishani: Votat u blenë në gjithë Shqipërinë, u ndryshua rezultati i zgjedhjeve!

Presidenti në detyrë Bujar Nishani ka bërë akuza të forta ndaj procesit zgjedhor që Shqipëria mbajti më 25 qershor, duke folur se pati shit-blerje të votës....

De Biasi flet pas largimit nga kombëtarja: Ja kur vendosa të largohem nga Shqipëria

Pas zyrtarizimit të “divorcit” me Kombëtaren shqiptare, Xhani De Biazi ka treguar edhe në mediat e vendlindjes së tij etapat që sollën këtë fund të...

Ta zgjidhim krizën me dialog dhe me mjete politike

Në intervistën me gazetarin Llambi Kallço në tv “Adria Net” në Durrës, drejtuesi i lëvizjes ‘Zgjidhja”, Koço Kokëdhima, propozoi që drejtuesit e...

Kokëdhima: Në fund të marsit mbyllim anëtarësimet te ZGJIDHJA

Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes,  pas takimit me simpatizantët e PS-së në Vlorë, u shpreh optimist për përkrahjen e gjerë që gëzon në bazë. Presionet...

Qeveria rrit borxhin e nuk investon

Sherefedin Shehu, ish-zëvendësministër i Financave  /  Buxheti 2014 është një plan taksash të rritura, i cili pritet të rëndojë më shumë konsumin e...

Hera e dytë pas 1997, që shqiptarët investojnë masivisht në biznese kriminale

Arben MALAJ / Intervistë…Sipas jush, cilat do të jenë pasojat afatshkurtër dhe afatgjatë të mbjelljes masive të hashashit në ekonomi? Impaktet sociale dhe...

Meta: Rama duhet të përgjigjet vetë për kokën e tij para ligjit!

Çim Peka: Z. Meta, po e filloj me një deklaratë në fakt pak të çuditshme për një politikan. Jeni shprehur para pak ditës në një intervistë në mos gabohem...

Ben Blushi: Rama kërkon ta kthejë PS në biznes privat të pakontrolluar

PS sot është një parti e pushtuar. Kam arsye të them që partia është e pushtuar. Për interesa të thjeshta pushteti po eliminohet e gjithë partia duke u kthyer...

Meksi: Kush i bie në qeverisje kriminelët?

Kështu është shprehur një nga ish-kryeministrat e parë të Pluralizimit në Shqipëri nga 1992-1997, Aleksandër Meksi në një intervistë për “Ditë e Re” me...