Category: Flala Tv

Reshje të dendura të shiut në Athinë, rrugët shndërrohen në përrenj – nxënësit bënë një urë nga bankat për të dalë nga shkolla

Një stuhi e madhe shiu përmbyti rrugët në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, të enjten. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, stuhia e fortë filloi në...

Tronditet Ballkani: Pandemi dhe tërmet…

Koço Kokëdhima: Bajlozët politikë ia kanë marrë frymën vendit

Kryetari i partisë “ZGJIDHJA” Koço Kokëdhima i ftuar në televizionin ABC News, në një intervistë me gazetaren Juli Xhokaxhi foli në lidhje me...

Doganierët në Kakavijë masakrojnë autobuzin dhe terrorizojne pasagjerët (video)

Turpi: Doganierët në Kakavijë masakrojnë autobuzin dhe terrorizojne pasagjerët Pasi nuk kanë marrë sasinë e duhur të lekëve të kërkuar, doganierët në...

Në sistemin e drejtësisë disa duhet të çohen në burg

  TIRANË  –  Në një vend si Shqipëria që është anëtar i NATO-s dhe aspiron të jetë pjesë e BE, elitat politike dhe kriminelët nuk mund të...

Kufiri me Greqinë, Pasha zyrtarëve: Mos hyni në rrugë qorre

Klementina CENKOLLARI –  Shqipëria duhet të ulet në negociata me palën greke me një parim tjetër nga ai që e çoi Shqipërinë në rrugë pa krye në 2009....

Kampionia e Europës pa rrogë, pa siguracion

Shqipëria sot ka vetëm dy medalje në Botërorin e Peshëngritjes. E para është ajo e Ilir Sulit, ndërsa e dyta ajo e Romela Begajt. E vetmja femër që...

Fjalimi i plotë nga Edi Rama në Prizren (Video)

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=m3jryWTlxc0″ width=”500″ height=”300″]Në mbledhjen e dy qeverive të dy shteteve të...

Spartak Ngjela: Opinion – “Rikthimi” i Enver Hoxhës!

Greqia nuk rinovon lejet e qëndrimit

Emigrantët shqiptarë në Greqi janë duke u përballur sërish pengesat nga shteti fqinj për dokumentat e qëndrimit të tyre atje.  Sërish këtë herë problem...