GREQI / VDES NE BURGUN E KORIDALLOS 36-VJEÇARI SHQIPTAR AKUZUAR PËR PËRDHUNIM

Greqi

Sipas mediave vendase, trazira kanë mbizotëruar në burgjet e Korydallos pas vdekjes së papritur të një 36-vjeçari shqiptar i cili ishte arrestuar në paraburgim për abuzim seksual për vajzën e njerkës së tij në Egjinë pak javë më parë.

36-vjeçari ishte duke u ushtruar në oborrin e burgut kur papritur është ndjerë keq dhe ka rënë të fikët. Një ambulancë ka mbërritur në vendngjarje dhe e ka dërguar në spital.

Ai ishte arrestuar nga Nëndrejtoria e Sigurisë së Pireut në Egina pas denoncimit të bërë nga vajza më 06/03/2024 dhe vuante dënimin ne burgun Koridallos.