Category: Kryesore

Kastriot Islami : Ky është vetëm fillimi !

Kastriot Islami  /  U vertetua edhe nje here se ne vend ka mbreteruar dhe vazhdon te mbreteroje Oligarkia, Banditizmi, Korrupsioni dhe Krimi (OBKK) qe drejtojne...

Dekriminalizimi, “revolucioni” i mercenarëve dhe populli spektator…

Astrit Kosturi  /   Dekriminalizimi, “revolucioni” i mercenarëve të Berishës dhe populli spektator që pyet: Nuk ju rri ngushtë revolucioni...

Miting Anti-racist në Sheshin “Omonia”

Mitingje antiraciste me rastin e Ditës Ndërkombëtare Kundër Racizmit u zhvillua sot të shtunën në Athinë, Selanik dhe qytete të tjera. Këtë herë, Lëvizja...

Hapja e dosjeve, Rama: Detyrim ndaj viktimave të komunizmit

Tiranë – Për kryeministrin Edi Rama nisja e procesit të hapjes së dosjeve të ish –  bashkëpuntorëve të sigurimit, sipas modelit që ndoqi Gjermania për...

Është kjo vdekja e demokracisë në Shqipëri?

Erget Cenolli /  Bashkitë në duart e partive politike. Edhe pse zgjedhjet vendore janë zgjedhje të drejtpërtëdrejta, ku komunat dhe bashkitë të përfaqësohen e...

Pse shqiptarët duan të largohen sot nga Shqipëria ?

Spartak Ngjela  /  Sepse e kanë humbur shpresën se këtu mund të gjejnë një jetë të qetë. Dhe, ngjarja e fundit, çështja Doshi, që u zhvillua me nivelin...

Prokuroria të fillojë hetimet për Berishën

Sot, deputeti socialist Taulant Balla në një deklaratë për media ka theksuar se: “Sot Shqipëria është bërë për fat të keq skena e një teatri të shëmtuar...

Nëntë deputetë shqiptarë në “listën e zezë” të SHBA

Nëntë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë dyshohet se janë futur në “listën e zezë” të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një ditë pas lajmit se...

Akuza, Meta përballet me Drejtësinë

Ngjarrjet e fundit rreth akuzave për vrasjen e dy deputetëve ka ndikuar që Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta të japë dëshminë e tij në Prokurorinë për Krimet e...

Oligarkia edhe në zgjedhjet vendore

“Vota është më e fortë se plumbi. Me plumb mund të vrasin armikun tuaj. Me votim mund të vrasin të ardhmen e fëmijëve tuaj. ” Abraham...