Category: Futboll

Vllaznia-Tirana, “klasikja” e fundit në Superiore?

Vetëm një javë larg fundit të këtij sezoni rekordesh e çudirash të Superiores, ende nuk kanë mbaruar surprizat. Pas shpalljes historike të Kukësit si kampion i...

E ardhmja e Wenger te Arsenali do të vendoset pas finales së Kupës

E ardhmja e Arsène Wenger ne krye te Arsenalit do te vendoset pas finales se Kupes se Anglise (27 maj), gjate mbledhjes se keshillit administrativ te klubit, beri te...

Dino Xof ka një mesazh për Thoma Strakoshën

Elozhet nuk kanë munguar për Thomas Strakoshën gjatë këtij edicioni. Mirëpo, kur paraqitjet e tij marrin vlerësim edhe nga një legjendë e portës si Dino Xof,...

Kualifikimi i United në finale, ja si feston Mourinho

Manchester United arriti të kualifikohej dje në finalen e Europa League, pasi barazoi në shtëpi 1-1 ndaj Celta Vigos e ndërsa ndeshjen e parë në Spanjë e fitoi...

Juventus përgatit 126 milionë euro për të transferuar 3 lojtarë

Edhe pse kanë mundësinë të dalin fitues në tre kompeticione të rëndësishme (Kampionat, Kupë dhe Champions), skuadra e Juventusit po planifikon të fuqizohet...

Legjendat që kanë shënuar 500 gola me të njëjtën fanelë

Me golin e shënuar në sekondat e fundit në “El Clasicon” e fundjavës, Lionel Messi i dha tre pikë Barcelonës, rihapi garën për La Ligan dhe arriti kuotën e...

Gabimet në Superiore, Duka: Do ketë largime

Sot, Federata Shqiptare e Futbollit po zhvillon një mbledhje për një nismë e marrë nga presidenti Armando Duka për çeljen e një akademie arbitrimi. I pari që...

De Biasi: Jam i qetë, po punojmë mirë

Sot pasdite në orën 17,00, në kompleksin sportiv në Bad Waltersdorf, trajneri i Shqipërisë Gianni De Biasi, ka dhënë një konferencë për shtyp të programuar,...

Liga Superiore, të gjitha ndeshjet luhen të hënën

Pas një sërë ndryshime dhe shtyrjesh, është vendosur që Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit t’i luajë të hënën të gjitha ndeshjet e...

De Biasi: Do më pëlqente të drejtoja Italinë

Lajmet që flasin për një përforcim të kandidaturës së Gianni De Biasit për të marrë drejtimin e Italisë pas përfundimit të Euro 2016 nuk e kanë lënë...