Category: Sporti

Shqipëria renditet e 38-a në FIFA

Shqipëria renditet e 38-a në FIFA, humb një pozicionKombëtarja Shqiptare ka zbritur një vend më poshtë në renditjen e muajt gusht nga ranglista e FIFA-s. Pas...

Historike për futbollin, një Kukës ëndrrash. Kualifikohet në “play-off” të Europa League

EDUARD ILNICA  /  Historike për futbollin, një Kukës ëndrrash. Kualifikohet në “play-off” të Europa LeagueËndrra e një nate vere është bërë realitet....

Shqipëria shënon një tjetër rekord ne futboll

  Shqipëria shënon një tjetër rekord sa i përket renditjes së FIFA-s duke u ngjitur në vendin e 37-të, një vend më lartë se klasifikimi i muajit të...

Vlera e Realit, sa buxheti i shtetit shqiptar

Në renditjen e publikuar prej revistës, gjigantët spanjollë u vendosën në krye të listës, e cila merr parasysh vlerën e aseteve, marketingut, futbollistëve,...

Nje Shqipëri historike, e 48-ta ne bote

Kombëtarja shqiptare ka regjistruar renditje historike, në listën e publikuar sot nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA). Skuadra kuqezi, si asnjëherë më...

Futboll:Femrat kualifikohen për turin tjetër

  Kombëtarja e Shqipërisë në futboll për femra e ka fituar ndeshjen e sotme ndaj Luksemburgut me rezultatin 2-1 dhe është kualifikuar për në turin e dytë...

Goldstrom: Shqipëria premton për një Evropian të shkëlqyer

  Shqipëria do të mirëpresë për herë të parë gjatë 10-ditëshit të dytë të prillit Kampionatin Evropian të Peshëngritjes për të rritur dhe, gjasat janë...

Greqi: Kristian Bushaj një nga talentet e rrallë

Kristian Bushaj një nga talentet e rrallë që kanë lindur e po rriten në fushat e sportive të Greqisë. Një yll i vogël që po shkëlqen në vendin fqinjë, aq sa...

Talenti i PSG-së Ardian Krasniqi i bashkohet Shqipërisë

Futbollisti shqiptar që luan tek të rinjtë e skuadrës së famshme franceze, PSG, Ardian Krasniqi i ka thënë PO ftesës së Federatës Shqiptare të Futbollit...

De Biazi: E pres me ankth Norvegjinë

Xhani De Biazi arriti dje fitoren e tij të gjashtë, dhe njëkohësisht fitoren më të thellë, që kur ka marrë drejtimin e përfaqësueses sonë, në Nëntor të...