Category: Sporti

De Biazi: “Nuk e prisja vendin e dytë”

Numri një i kuqezinjve ka pranuar dje se skuadra e tij ka bërë gjëra të mira këto 5 ndeshje të para dhe se vendi i dytë është një arritje disi e papritur....

Salihi ngrin Oslon! Shqipëria vendin e dytë…

Stadiumi “Ulevall”, Oslo NORVEGJI-SHQIPERI  0-1 Ndeshje e jashtëzakonshme e Shqipërisë në Ullevaal. Me një gol të mrekullueshëm të shkodranit të sulmit...

Mesfushori norvegjez: Shqipëria, tepër e rrezikshme

Mesfushori i kombëtares norvegjeze, Markus Henriksen, në një intervistë për faqen e “FIFA”-s, paralajmëroi se ndeshja kualifikuese me Shqipërinë do të jetë...

Papa merr fanelën e skuadrës së zemrës

Zgjedhja “surprizë” si Papë e Kardinalit argjentinas Jorge Bergoglio kapi disi pa përgatitur mediat botërore. Këto të fundit menjëherë nisën të hulumtojnë...

De Biazi zgjedh 25 lojtare kundër Norvegjisë

Trajneri Xhani De Biazi zbardhi dje në orët e vona të mbrëmjes listën prej 25 lojtarësh, të thirrur për ndeshjet kundër Norvegjisë (22 mars, në Oslo, për...

U rrita duke admiruar Ronaldon, tani ëndërroj Botërorin me Shqipërinë

Lojtari i Valladolid, i lindur në Kosovë e me pasaportë gjermane, po garon me kohën për t’u pajisur me pasaportë shqiptare për të qenë gati ndaj Norvegjisë...

Dëmtohet futobollisti i kombëtares Lorik Cana

Lorik Cana shkakton frikë në kampin kuqezi.Kapiteni i përfaqësueses së Shqipërisë ka pësuar një dëmtim në kaviljen e këmbës së majtë vetëm katër ditë...

Messi mesazh urimi dhe falënderimi Cassanos

Lajmi i lindjes së djalit të Cassanos është përhapur shumë shpejt. Por më shpejt është përhapur lajmi se djali i vogël quhet Lionel Cassano. Edhe në...

Pepe: Cristiano, lojtari më i mirë në Botë

Pepe, mbrojtësi portugez i Real Madrid, deklaroi se Cristiano Ronaldo “është futbollisti më i mirë në Botë”.Edhe pse Topi i Artë është “privatizuar”...

Ende garon maratonisti më i vjetër në botë Fauja Singh

  Maratonisti më i vjetër në botë ka marrb pjesë në maratonën e fundit në moshën 101 vjeçare. Fauja Singh ka përfunduar maratonën 10-kilometërshe të...