Tirana humbi titullin, reagon Goldi Halili: Ka mbetur njerëzilleku anonim! Kurrë nuk mendova se…

Tirana ka humbur titullin kampion në dy javët e fundit të Kategorisë Superiore, duke parë se si trofeu kaloi sot në duart e Partizanit, edhe pse me pikë të barabarta me të kuqtë. Një moment padyshim zhgënjimi për bardhebluë që kishin kryesuar për shumë javë Superioren dhe kishin krijuar bindjen se do të ishin ata […]

Lexo Më Shumë

“E përgëzoj Kastriotin për lojën e sotme”, Shehi: Këtë fitore e shijova më shumë se atë ndaj Vllaznisë

Tirana mori një fitore të vuajtur ndaj Kastriotit në Elbasan Arena, dhe pas sfidës foli edhe trajneri Orges Shehi. Ai u shpreh tepër i lumtur, madje u shpreh se e shijoi më shumë se atë ndaj Vllaznisë. “E dinim që do të ishte ndeshje e rëndësishme, përgëzoj kundërshtarin që arrin të luajë kaq mirë dhe […]

Lexo Më Shumë

“Derbi është ende larg”, Shehi në prag të ndeshjes me Vllazninë: Nuk jemi në presion, japim maksimumin në Shkodër

Tirana udhëton nesër drejt Shkodrës, teksa në orën 18:00 do të përballet me Vllazninë në ndeshjen e vlefshme për javën e 30-të të Kategorisë Superiore. Në prag të klasikes, trajneri i bardhebluve Orges Shehi ka dalë në një deklaratë për mediat. “Nuk jam aspak në presion, është një lojë që interpretohet nga të dyja ekipet, […]

Lexo Më Shumë

Skuadra kampione prishet, ja si bëhet Tirana me ndryshimet në organikë

Tirana shkatërron gjithë skuadrën kampione të Shqipërisë, që solli titullin e 26- të. Nëse nga ekipi ikin edhe Taulant Seferi, Devid de Silva dhe Visar Bekaj nga kampionët mbeten shumë pak njerëz. Kështu, Ismajlgeci, Toshevski, Najdovski, Behiratçe, Limaj dhe Xhixha janë “mohikanët” e mbetur të kampionëve dhe dy lojtarë që nuk kanë qenë gjithmonë titullarë. […]

Lexo Më Shumë

Nga futbolli shqiptar tek mënyra e jetesës, Pedri i Egnatis : Më pëlqejnë sufllaqet ketu, nuk kisha dëgjuar për Shqipërinë

Pedro Augusto Kabral është pa diskutim zbulimi i sezonit në Kategorinë Superiore. Sulmuesi brazilian i Egnatias është vetëm 22 vjeç dhe në 18 ndeshje të luajtura këtë kampionat, ka arritur të shënojë tetë gola. Pedro bëri tripletë ndaj Vllaznisë, ndërsa me rrogozhinasit ka realizuar edhe dy gola këtë edicion në Kupën e Shqipërisë. Por kush […]

Lexo Më Shumë

Reja publikon listën e lojtarëve për ndeshjet me Spanjën dhe Gjeorgjinë, 3 emra debutues

Trajneri i Kombëtares, Eduardo Reja, ka shpallur listën me emrat e 26 lojtarëve që do grumbullohen për dy ndeshjet miqësore ndaj Spanjës dhe Gjeorgjisë. Këtë herë tekniku italian ka ftuar disa lojtarë që vijnë për herë të parë në përfaqësuesen kuqezi duke parë formën e mirë që po kalojnë. Debutuesit këtë herë do të jenë […]

Lexo Më Shumë