Category: Video e Dites

Reshje të dendura të shiut në Athinë, rrugët shndërrohen në përrenj – nxënësit bënë një urë nga bankat për të dalë nga shkolla

Një stuhi e madhe shiu përmbyti rrugët në kryeqytetin e Greqisë, Athinë, të enjten. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, stuhia e fortë filloi në...

Në sistemin e drejtësisë disa duhet të çohen në burg

  TIRANË  –  Në një vend si Shqipëria që është anëtar i NATO-s dhe aspiron të jetë pjesë e BE, elitat politike dhe kriminelët nuk mund të...

Kufiri me Greqinë, Pasha zyrtarëve: Mos hyni në rrugë qorre

Klementina CENKOLLARI –  Shqipëria duhet të ulet në negociata me palën greke me një parim tjetër nga ai që e çoi Shqipërinë në rrugë pa krye në 2009....

Lufta kundër krimit, në stade të tjera

Gjatë fjalës në Raportin Publik për 100 ditë qeverisje, ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri tha se puna e këtij institucioni është orientuar në dy...

Greqia, vendi me pesimist i pensionisteve

Greqia e memorandumeve, e euros, e papunësise dhe paqëndrueshmërise është një vend i plakur. Kjo rrjedh nga analizat e të dhënave të anketës të Departamentit...

Kthimet e emigrantëve nga Greqia